06 Kasım 2014 10:54

Rektörden öğrencilere şaşırtan cevap: Bir mahkeme kurun, orada halledin

SAKARYA (CİHAN)- Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, bodrum katında sağlıksız ve kalabalık sınıfta eğitim gördükleri gerekçesiyle Twitter'dan tepki göstermesi

Paylaş
SAKARYA (CİHAN)- Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, bodrum katında sağlıksız ve kalabalık sınıfta eğitim gördükleri gerekçesiyle Twitter'dan tepki göstermesi ve yeni bina istemesi Rektör Prof.Dr. Muzaffer Elmas’ı kızdırdı. Elmas, Twitter hesabından öğrencilere "Bir mahkeme kurun, orada halledin. Her tarafı çağırın." diye cevap verdi.

#sauhukukbinaistiyor hastagh'ı adı altında bina isteklerini sosyal medya üzerinden dile getiren öğrenciler, sorunun bir an önce çözülmesi konusunda ısrarlı olurken, Rektör Elmas ile öğrenciler arasında da Twitter üzerinden ilginç diyaloglar yaşanıyor. Bir öğrencinin SAÜ Hukuk Fakültesi dersliklerini gösteren yazıyı içeren fotoğraf karesinin üstüne "Ismarlama bir kağıdı, bize ait olmayan tabelaya yapıştırarak mı kuruldu fakülte?" şeklinde yazdığı nota, Rektör Muzaffer Elmas, "Bir mahkeme kurun, orada halledin. Her tarafı çağırın" diye cevap yazdı. Öğrenci ise cevap olarak "Her sorun mahkemeyle çözülmüyor, ama böyle giderse gerekirse onu da yaparız hocam kuşkunuz olmasın" şeklinde karşılık verdi.

Öte yandan Hukuk Fakültesi öğrencilerinin "Yarın 16.00'daki Medeni Hukuk dersimize bekliyoruz sevgili rektör" , "Rektör beyi sinirlendirmeyin... Mükemmeliyet Ödülü almış bir üniversitede okuyorsunuz. Daha ne olsun? Aaaaa" şeklinde tweetleri de dikkat çekti.

'REKTÖRÜM 5 DAKİKA İÇİNDE OKSİJEN BİTİYOR'

Sosyal medya üzerinden SAÜ Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ı tweet yağmuruna tutan öğrenciler, #sauhukukbinaistiyor portalı altında, bina eksikliğini "Bir nesli bodrum katına tıkıp da orada adaletten bahsedemezsiniz. 180 kişilik sınıflarda 300 kişi eğitim alıyor. Artık #sauhukukbinaistiyor" şeklinde dile getirmişlerdi.

Twitter üzerinden Rektöre ulaşan ve gönderme yapan öğrenciler, paylaştıkları fotoğraf kareleri ile bulundukları durumu gözler önüne sermeye çalışmışlardı. Bir fotoğraf karesinin üstüne "İşte bu ortamda ders işlemeye çalışıyoruz. İlk 5 dakikadan sonra oksijen bitiyor" diye yazan öğrenciler, bir başka fotoğraf karesinde ise "Sandalyeler ile doldurduğumuz sınıfta yer bulamayıp taşa oturanlar bile var." ifadesine yer vermişti. CİHAN
ÖNCEKİ HABER

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Abalı: Çocuklara şiddeti toplum öğretiyor

SONRAKİ HABER

12 yaşındaki çocuk parkta oynarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa