12 Temmuz 2011 08:35

Caz Festivali’nde kadın vokallerin haftası

18. İstanbul Caz Festivali, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesinde üst üste gerçekleştirilecek vokal geceleriyle devam ediyor. Cazın ünlü kadın sesleri, hafta boyunca Açık Hava Sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. Dün gece Angelique Kidjo, Dianne Reeves ve Lizz Wright sahne alırken bu akşam gerçekleştirilecek konserdeyse Natalie C

Caz Festivali’nde kadın vokallerin haftası

Paylaş

18. İstanbul Caz Festivali, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesinde üst üste gerçekleştirilecek vokal geceleriyle devam ediyor. Cazın ünlü kadın sesleri, hafta boyunca Açık Hava Sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. Dün gece Angelique Kidjo, Dianne Reeves ve Lizz Wright sahne alırken bu akşam gerçekleştirilecek konserdeyse Natalie Cole ile Joe Sample’ın eşlik edeceği Randy Crawford sahne alacak.

Vokaller Batı Afrika müziğini R&B, caz ve funk ile buluşturan Angelique Kidjo, Grammy ödülünü üst üste üç kere almayı başaran tek kadın caz vokalisti olan Dianne Reeves ve 2003’teki ilk albümünden bu yana büyük ilgi toplayan Lizz Wright, bu özel konserde Afro-Amerikan kadın şarkıcı geleneğini parlak bir performansla sahneye taşıyacaklar. Konserde, kısa süre önce yaşama veda eden efsanevi kadınlar, Miriam Makeba, Abbey Lincoln ve Odetta’nın yanı sıra Billie Holiday, Lauryn Hill, Tracey Chapman ve Aretha Franklin gibi Afro-Amerikan kadın şarkıcı geleneğinin önde gelen isimlerinin parçaları seslendirilecek. Kadın vokallerin “all-star” kadrosuna, piyanoda Geri Allen, davullarda aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Terri Lyne Carrington, basta James Genus ve gitarda Romero Lubambo eşlik edecek.

İstanbul Caz Festivali, pop-caz sahnesinin en sevilen ikililerinden olan Randy Crawford ve Joe Sample ile Natalie Cole, Bu akşam saat 21.00’de Açık Hava Sahnesine konuk oluyor. İki bölümden oluşacak bu mükemmel caz gecesi, Randy Crawford ve Joe Sample’ın ardından, Natalie Cole’nin konseriyle devam edecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Komintern: Olan biteni Lenin’den dinleme vakti

SONRAKİ HABER

İran'da eylemdeki şeker işçilerinin temsilcisi yeniden gözaltında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa