06 Kasım 2014 19:00

Kuşe kağıda hazırlanan bütçe sunumlarına ‘israf’ eleştirisi

ANKARA (CİHAN)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, bütçe görüşmelerinde bakanlıklar tarafından hazırlanan kitapçıkların kuşe kağıt ve büyük resimlerle olmasını eleştirdi.

Paylaş
ANKARA (CİHAN)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, bütçe görüşmelerinde bakanlıklar tarafından hazırlanan kitapçıkların kuşe kağıt ve büyük resimlerle olmasını eleştirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2015 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam bakanlık çalışmaları ve bütçe ile ilgili sunumunu yaptı. Bakanların sunumunun ardından milletvekillerinin bütçe ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Maliye Bakanlığı’nın parayı kazanan bakanlık olmasına rağmen bütçe sunumu ile ilgili hazırladığı kitapçıkların israfa kaçılmadan hazırlandığını söyledi. Maliye Bakanlığı dışındaki icracı bakanlıkların ise parayı kazanmadığı için hazırladıkları bütçe kitapçıklarında çok fazla israf yaptıklarını kaydeden Ayaydın, “Bu bakanlıklar hep harcamaya alışık oldukları için bakıyorum iki sunumda büyük kuşe kağıtlara yapılmış, büyük resimler var, çok israf. Ben bu resimleri ne yapacağım. Devletin bütçesinden halkın geliri ve vergisinden yapılan bu kitapçıkları kınıyorum. Ben sadece 2014 ne yapılmış ve 2015 ne yapılacak onu merak ediyorum. Bu paraların böyle harcanmasını kınıyorum. Buradaki resimler plan bütçe komisyonu üyelerini ilgilendirmiyor. Bütün bakanlıklar için rica ediyorum bu konuya dikkat çekelim.” şeklinde konuştu.
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Küçük: Şiddette azalma yok, son 10 ayda 226 kadın öldürüldü

SONRAKİ HABER

İki yıl sonra Kolombiya: Barış yok sermaye lehine baskıyla dönüşüm var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa