06 Kasım 2014 14:00

Kuşe kağıda hazırlanan bütçe sunumlarına ‘israf’ eleştirisi

ANKARA (CİHAN)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, bütçe görüşmelerinde bakanlıklar tarafından hazırlanan kitapçıkların kuşe kağıt ve büyük resimlerle olmasını eleştirdi.

Paylaş
ANKARA (CİHAN)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, bütçe görüşmelerinde bakanlıklar tarafından hazırlanan kitapçıkların kuşe kağıt ve büyük resimlerle olmasını eleştirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2015 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam bakanlık çalışmaları ve bütçe ile ilgili sunumunu yaptı. Bakanların sunumunun ardından milletvekillerinin bütçe ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Maliye Bakanlığı’nın parayı kazanan bakanlık olmasına rağmen bütçe sunumu ile ilgili hazırladığı kitapçıkların israfa kaçılmadan hazırlandığını söyledi. Maliye Bakanlığı dışındaki icracı bakanlıkların ise parayı kazanmadığı için hazırladıkları bütçe kitapçıklarında çok fazla israf yaptıklarını kaydeden Ayaydın, “Bu bakanlıklar hep harcamaya alışık oldukları için bakıyorum iki sunumda büyük kuşe kağıtlara yapılmış, büyük resimler var, çok israf. Ben bu resimleri ne yapacağım. Devletin bütçesinden halkın geliri ve vergisinden yapılan bu kitapçıkları kınıyorum. Ben sadece 2014 ne yapılmış ve 2015 ne yapılacak onu merak ediyorum. Bu paraların böyle harcanmasını kınıyorum. Buradaki resimler plan bütçe komisyonu üyelerini ilgilendirmiyor. Bütün bakanlıklar için rica ediyorum bu konuya dikkat çekelim.” şeklinde konuştu.
CİHAN
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Küçük: Şiddette azalma yok, son 10 ayda 226 kadın öldürüldü

SONRAKİ HABER

10-17 Ocak arasında en az 347 haber, mültecilerin haklarını ihlal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...