06 Kasım 2014 16:43

YÖK Başkanı Çetinsaya görevden alındı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, kurumun kuruluş yıl dönümünde görevden alındı. Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Başbakanlık Başmüşavirliği’ne getirildi.

Paylaş

Başbakanlık Başmüşavirliği'ne getirilen ve büyükelçilik unvanı da verilen Çetinsaya, 3 yıldır bu görevdeydi. Çetinsaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun akademi dünyasıyla ilişkilerini yürütecek.

YÖK, BİRÇOK İLDE PROTESTO EDİLDİ

GÖKHAN ÇETİNSAYA KİMDİR?

1964 yılında İstanbul'da doğan Çetinsaya, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi sonrası Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1985'te mezun oldu. Yüksek lisansını aynı fakültede 1988 yılında tamamladı. Daha sonra Manchester Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Bölümünden doktora unvanını aldı. 1995 ve 2001 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi'nde önce yardımcı doçent sıfatıyla, daha sonra doçent sıfatıyla Kamu Yönetimi Bölümü 'nde görev yaptı. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'ne geçerek İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde dersler verdi. 2005 yılında burada profesör oldu.

Çetinsaya, 2008 yılında kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin rektörlük görevini üstlendi. 11 Aralık 2011'de Yusuf Ziya Özcan'ın görev süresinin sona ermesiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu üyeliği ve başkanlığına atandı. Ertesi gün görevi Özcan'dan devraldı. Gökhan Çetinsaya evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Makinistler grevi Almanya’yı sarsıyor

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa