06 Kasım 2014 11:19

Dink cinayeti soruşturmasında Cerrah ifadeye çağrıldı

Hrant Dink cinayetinde, kamu görevlilerinin soruşturulmasının önünün açılmasının ardından, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ifadeye çağrıldı.

Paylaş

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinde, kamu görevlilerinin soruşturulmasının önünün açılmasının ardından, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ifadeye çağrıldı.

Dink cinayetinde devam eden soruşturma kapsamında Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, eski İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler ve altı polis hakkındaki takipsizlik kararını kaldırmıştı. Adalet Bakanlığı da savcılığın ‘kanun yararına bozma’ talebini kabul etmemiş ve bu isimlerin soruşturulmasının önü açılmıştı.

Bunun üzerine savcılığın 9 isimden bir kısmını ifadeye çağırdığı belirtildi. Dink ailesi avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu, baştan beri kamu görevlilerinin sorgulanması taleplerinin bulunduğunu, geç de olsa bu taleplerinin yerine getirilmeye başlandığını söyledi. Bu isimlerin sorgulanmasının AİHM, Anayasa Mahkemesi, Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi ile Başbakanlık Teftiş Kurulu kararları ile artık bağlayıcı hale geldiğini kaydeden Bakırcıoğlu, Cerrah ile birlikte bazılarının ifadeye çağrıldığını belirtti. (İstanbul/CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Öğlen tahliye oldu akşam adam vurdu

SONRAKİ HABER

Çin'in başkenti Pekin'de yeni tip koronavirüsten ilk can kaybı yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa