05 Kasım 2014 22:38

Tanık Ekşi: Katil zanlısının arkadaşı tarafından tehdit edildim

Sevag Şahin Balıkçı'nın nasıl katledildiğine tanık olan Halil Ekşi' "yalan ifade" verdiği için açılan davada kendisini savundu. Ekşi, Balıkçı'nın katili Kıvanç Ağaoğlu'nun aile dostu olan Bülent Kaya'nın kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Tanık Ekşi: Katil zanlısının arkadaşı tarafından tehdit edildim

Paylaş

Batman'ın Kozluk ilçesi Gümüşgörgü Jandarma Karakolu'nda zorunlu askerlik görevini yapan Ermeni Sevag Şahin Balıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davada tanık olan dinlenen Halil Ekşi hakkında "yalan ifade verme" gerekçesiyle açılan davanın duruşması Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya Sevag Şahin Balıkçı'nın ailesi ve avukatlar katıldı. Halil Ekşi, daha önce yaptığı savunmasında 7 defa yalan ve çelişkili ifade vermesinin sebebi sanık Kıvanç Ağaoğlu'nun aile dostu olan Bülent Kaya'nın kendisini tehdit ederek ifadesini değiştirmesi yönünde baskı yaptığını söyledi.

Ekşi'nin mahkemeye sunduğu ifadenin ardından Bülent Kaya'nın savunmasının alınması ve Batman'ın Kozluk ilçesindeki Gümüşörgü Jandarma Karakolu'nda olayın yaşandığı gün askerlik yapan er ve erbaşların ifadelerinin alınması için mahkeme 2 Şubat 2015 gününe ertelendi. (DİHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Burhan Felek Ödülleri sahiplerini buldu

SONRAKİ HABER

Uganda'da sel meydana geldi: 20 kişi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa