05 Kasım 2014 17:30

Burhan Felek Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki başkanlarından Şeyhül Muharririn Burhan Felek adına konulan “Basın Hizmet Ödülleri”, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki başkanlarından Şeyhül Muharririn Burhan Felek adına konulan “Basın Hizmet Ödülleri”, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Oylama sonunda özel yönetmeliğe göre; 70 yaşından gün alan, meslekte 50 yılını tamamlayan gazetecilerden Engin Köklüçınar, Ertan Ünal, Hikmet Çetinkaya, Hulusi Turgut, Hüseyin Kırcalı, Mustafa Küçük, Raşit Yakalı, Ümit Gürtuna, Üstün Akmen ve Yalçın Pekşen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülüne değer görüldü.

TGC Başkanı Turgay Olcayto. Burhan Felek, Türkiye Gazeteciler Cemiyetine de önemli katkıları olduğunu, Cemiyeti onca darbe ve sıkıntılar arasında ayakta tuttuğunu söyledi. Basın İş Yasası’na TGC’nin o dönemki başkanı Burhan Felek sayesinde dokunulmadığını söyleyen Olcayto,   Şu günlerde yasanın değiştirilmesi yönünde iktidar kesiminde bir çaba olduğunu aktardı. Olcayto “Bu yasayı değiştirmeye içimiz elvermiyor. Sendikayla beraber bir toplantı yaptık ve meslektaşlarımıza, hukukçulara görüşlerini sorduk. Çalışanları daha iyi koruyacak bu yasadan daha iyi bir yasanın yapılamayacağı görüşü ortaya çıktı. Sadece bazı maddeleri yeni iş yasaları kapsamında daha da iyileştirilebilir” dedi.

Konuşmaların ardından ödüller sahiplerini buldu. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Almanya’da makinistlerden 91 saatlik grev

SONRAKİ HABER

Pakistan'da protesto sırasında patlama: 7 ölü, 21 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...