05 Kasım 2014 21:06

EMEP Fatsalı yaşam savunucularını ziyaret etti

Fatsa Bahçeler Mahallesi sınırları için siyanürle altın ayrıştırma işletmesinin kuruluş çalışması devam ederken yöre insanları da direnişlerini çadırlı eylemle sürdürüyor. Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz ve yöneticileri de köye ziyaret gerçekleştirerek siyanürle altın ayrıştırmaya karşı verilen mücadelenin içinde olduklarını dile getirdi

Paylaş

Fatsa Bahçeler Mahallesi sınırları için siyanürle altın ayrıştırma işletmesinin kuruluş çalışması devam ederken yöre insanları da direnişlerini çadırlı eylemle sürdürüyor.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz ve yöneticileri de köye ziyaret gerçekleştirerek siyanürle altın ayrıştırmaya karşı verilen mücadelenin içinde olduklarını dile getirdi.

Ziyarette konuşan Hüseyin Poyraz, “Sermaye yaşamın her alanını rant için kullanıyor. İnsanların toprakları zehirlenecekmiş, umurlarında değil. Bu saldırıya karşı hep birlikte olursak engel olabiliriz. HES’lerle, maden aramalarla, termik ve nükleer santrallerle yaşam alanları yok ediliyor. Bu işletme siyanür kullanmaya başladığında buralar yaşanmaz olacak. Topraklarımıza, yarınımıza sahip çıkmak için birlikte olacağız” dedi. Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu Üyesi Metin Karaman da verilen mücadelenin durumu ve çadır eyleminin amacı hakkında bilgi verdikten sonra, “Bu işletmeyi buradan uzaklaşana kadar mücadele sürecek. Şirket para kazanacak diye geleceğimizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Elazığ'da hayvan katliamı

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa