05 Kasım 2014 04:52

Oyuncak köprüsü

Savaşın gölgesinde büyüyen çocukların gülümsemesi için İzmirli müzisyenler oyuncak kampanyası başlattı. Oyuncaklar 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde Suruç’taki çadırkentlere gönderilecek.

Paylaş

İzmir Müzisyenler Derneği (İMD), aileleriyle savaştan kaçarak Suruç’a gelmiş çocuklar için ‘Oyuncak Köprüsü’ kurdu. Çocukların giysi, gıda ve barınma ihtiyaçlarının yanı sıra oyuna da ihtiyaçları olduğunu düşünen İMD üyeleri, birçok kurumun da katkısıyla topladıkları ve yaptıkları oyuncakları 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde Suruç’taki çadırkentlerde yaşayan savaş mağduru çocuklara gönderecek.

‘ÇOCUKLARA OYUNCAK GEREK’

Yaptıkları oyuncak kampanyası için bütün İzmirlilerden destek isteyen İMD tarafından yapılana açıklamada “Suriye’de, Irak’ta, Musul ve Şengal’de ve son dönem özellikle Rojava ve Kobanê’de ve bugün Suruç’ta savaştan etkilenmiş olan çocuklara; din, dil, ırk, renk ayırmadan oyuncak ulaştırmaya çabalıyoruz. Elbette oyuncaklar çocukların açlığını, yoksulluğunu çözmez ama şunu bilmeliyiz ki çocuklara mutlaka oyuncak ve oyun gerek. Önümüzdeki günlerde çok sayıda oyuncak yapma atölyesi kuracağız. Burada ürettiğimiz kukla, çalgı ve oyuncakları Suruç’a göndereceğiz. Hedefimiz oradaki 10 bin çocuğa ulaşmak. Yılbaşında da orada olmayı planlıyoruz” denildi.

Kampanya ve oyuncak toplama merkezleri için İzmir Müzisyenler Derneği’nin sosyal medyadaki sayfalarında bilgi alınabilir. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşten atılan santral işçilerinin eylemi sürüyor

SONRAKİ HABER

Gezi Davası 5. Duruşma | Ali İsmail'in katili "mağdur", Osman Kavala hâlâ tutuklu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...