11 Temmuz 2011 08:57

Mücadele arkadaşları Beşleri andı

HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın’ın cenazesine katılmak üzere Diyarbakır’a giderken trafik kazası sonu hayatını kaybeden Elif Tuncer, Celal Ölçmez, İmam Turan, Yusuf Üzüm ve Hasan Üzüm, yoldaşları ve mücadele arkadaşları tarafından Adana’da mezarları başında anıldı.10 Temmuz 1991 yılında Vedat Aydın&r

Mücadele arkadaşları Beşleri andı

Paylaş

10 Temmuz 1991 yılında Vedat Aydın’ın cenazesine katılmak üzere Diyarbakır’a giderken Siverek’te geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Beşler, aileleri, İHD, EMEP, Halk Cephesi üye ve yöneticileri tarafından Adana Buruk Mezarlığında yapılan törenle anıldı.

Anmada konuşan İHD Adana Şube Yöneticisi Osman Kara,  demokrasi mücadelesinde şehit düşen arkadaşların, “beşler” olarak bilindiğini aktardı. Şehit düşenlerden aldıkları mücadele bayrağını, gelecek nesillere aktaracaklarına dair söz veren Kara, kazada hayatını kaybedenlerin mücadelede yaşamaya devam edeceğini belirtti.

Emek Partisi İl Başkanı Sevil Aracı ise Beşler'in, demokrasi mücadelesinde örnek alınacak kişiler olduklarını ifade etti. Şehit düşenlerin mücadelelerinin, Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile birleştiğini vurgulayan Aracı, bugün yine aynı talepler ile insanların mücadele ettiğini söyledi. Taleplerin yine karşılanmadığının altını çizen Aracı, seçilen vekillerin Meclise girmesinin engellendiğini ve ülkede hâlâ demokrasi güçleri için yapacak çok işin olduğunu dile getirdi. Konuşmaların ardından Elif Tuncer’in kız kardeşi Tuncer’in yazdığı bir şiiri okudu. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Metal işçilerinin kongresinde mücadele çağrısı

SONRAKİ HABER

Alpu'da ‘acele kamulaştırma’ya karşı yürütmeyi durdurma kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa