04 Kasım 2014 19:01

Golf sahasının Soma’ya ne yararı olacak?

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Somaspor Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Vardar ile katıldığı bir spor programında, “Soma’ya destek” amacı ile bölgeye golf sahası yapma taahhüdünde bulundu.

Paylaş

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Somaspor Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Vardar ile katıldığı bir spor programında, “Soma’ya destek” amacı ile bölgeye golf sahası yapma taahhüdünde bulundu.  

“Zengin sporu” olarak bilinen golf için yapılacak bir sahanın maliyetinin 6-15 milyon avro arasında. Saha için de büyük bir alana ihtiyaç duyuluyor.

Konu ile ilgili olarak CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Özel önergesinde, sahanın maliyetini, hangi alana inşa edilmek istendiğini planlanan alanın kaç metrekare olduğunu ve kime ait olduğunu sordu. “Golf sahasının yapılması planlanan arazide orman, koru vb. ağaçlık bir alan bulunmakta mıdır, varsa bu golf sahasının yapımında kaç ağaç kesilecektir” sorularını yönelten Özer, söz konusu alanın Soma’da tarımsal üretimin canlandırılması gibi bölge halkına daha faydalı olacak yatırımlar yerine golf sahası olarak kullanılmasının doğru olup olmadığını sorularına ekledi. Özel önergesinde son olarak, “Golf sahasının yapımı için gereken para Federasyon bütçesinden veya merkezi bütçeden karşılanacaksa, golf sahası için gerekli yatırım miktarının bölge halkının istihdamını sağlayacak olan bir Organize Sanayi Bölgesi yapımında veya başka iş kollarının kurulmasında kullanılmaması, bunun yerine bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermeyecek olan bir golf sahasının yapımında kullanılmasının amacı nedir” diye sordu. (İzmir/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP, RTÜK üyesi Ali Öztunç”a saldırıyı Meclis”e taşıdı

SONRAKİ HABER

Feyzioğlu'dan Avukat Vahit Bıçak açıklaması: Ankara Barosu'nun işlem yapması lazım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...