04 Kasım 2014 18:35

CHP, RTÜK üyesi Ali Öztunç”a saldırıyı Meclis”e taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, RTÜK üyesi Ali Öztunç”a yapılan saldırıyı Meclis”e taşıyarak, “RTÜK teknisyeni Birol Soylu”ya hangi idari ceza verildi?” diye sordu.

Paylaş

Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan”ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti:

* RTÜK üyesi Ali Öztunç”a makam odasında bulunduğu sırada, dün (3 Kasım 2014) “Atatürk”e sahip çıktığın kadar dine neden sahip çıkmıyorsun” diyerek saldırmaya çalışan ve araya giren danışman tarafından engellenen RTÜK teknisyeni Birol Soylu”ya hangi idari ceza verildi, verilecek?

* RTÜK Başkanı”nın, psikolojik tedavi gördüğünü belirttiği Birol Soylu”nun rahatsızlığı, konulan teşhis nedir, ne zamandan beri, hangi sağlık kuruluşunda, ne tedavisi uygulanmaktadır? Rahatsızlığı ve sağlık durumu Birol Soylu”nun halen RTÜK”te çalışmasına tıbbi olarak engel oluşturuyor mu?

* Birol Soylu hangi tarihte, hangi statüyle ve hangi yöntemle işe alınarak RTÜK”te çalışmaya başladı? Birol Soylu”nun RTÜK”te işe başlamasında kendisine referans olan siyasi kişilik var mıdır, varsa bu kimdir? (Ankara/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Milyonluk türbin ihalesinde fiyasko

SONRAKİ HABER

Bolivya'da Evo Morales'in istifası onaylandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...