04 Kasım 2014 12:54

Özcan Temel'in davası ertelendi

Batman'da 2 Kasım 2013'te Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) üyeleri tarafından Özcan Temel isimli yurttaşın katledilmesine ilişkin açılan davanın 5. duruşması görüldü.

Paylaş

Batman'da 2 Kasım 2013'te Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) üyeleri tarafından Özcan Temel isimli yurttaşın silahla vurularak katledilmesine ilişkin açılan davanın 5. duruşması Batman 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada Temel'in avukatları hazır bulunurken, Temel'in ailesi ve daha önce tahliye edilerek tutuksuz yargılanan sanık Veysi Gültekin, katılmamsı dikkat çekti. Duruşma HÜDA-PAR üyesi ve tanık olarak belirtilen Mehmet Emin Yıldız'ın ifade vermesiyle başladı.

Yatsı namazından sonra seçim çalışmaları için mahallede broşür dağıttıklarını öne süren Yıldız, olaya tanıklık etmesine rağmen olay anı herhangi bir silah sesi ve vurulan kimsenin bulunmadığını belirtti. Yıldız, karşı grubun kendilerine hakaret ettiğini ve taşlarla saldırdığını savundu.

Yıldız'ın ifadesi ardından Temel'in avukatı Mehmet Bağatır, tanık M. Emin Yıldız'ın emniyetteki ifadeler ve şu an duruşmada verdiği ifadeler arasında çelişkiler olduğunu söyledi. Bazı tanıkların ifade vermesi için can güvenliği olmadığı nedeniyle tanık koruma yasası olarak ifade vermeleri gerektiğini belirten Bağatır, mahkemelerde nasıl gizli tanık yargılanıyorsa bu tanıkların da dinlenmesi için gerekli koşulların sağlanmasını talep etti.

Avukatların savunmasının ardından mahkeme heyeti duruşmayı, "Gizli dinletilmesine karar verilen tanığın ile diğer tanıkların hazır edilmemiş olması ve dosyadaki sair eksiklerin olması" gerekçesiyle 5 Şubat 2015 tarihine erteledi. (Batman/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yandaş medya Ülker'de patronu görüyor işçiyi görmüyor

SONRAKİ HABER

15 yaşındaki Ceylan katledildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa