03 Kasım 2014 22:12

Eskişehir'de gölete düşen 2 çocuk hayatını kaybetti

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde gölete düşen 11 yaşındaki Yusuf Melemez ile 9 yaşındaki Talha Dinçer boğularak hayatını kaybetti. Ailelerinin gözyaşlarına boğulduğu olayda 2 öğrencinin cesetleri otopsi için Sivrihisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Paylaş

Olay öğle saatlerinde daha önce Sivrihisar ilçesine bağlı belde olan, son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Dümrek'te meydana geldi. Taşımalı eğitim veren Dümrek İlköğretim Okulu'nda okuyan 11 yaşındaki Osman Ayvaz ile arkadaşları Yusuf Melemez ve Talha Dinçer, öğleyin yemeği arasında Başağaç mevkiinde bulunan gölet kenarına gitti. Yusuf Melemez ile Talha Dinçer gölet kenarında yürürken ayaklarının kayması sonucu birlikte suya düştüler. 

Arkadaşlarının suda çırpınarak kaybolduğunu gören Osman Ayvaz koşarak gittiği okulda durumu öğretmenlerine söyledi. Okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler gölette Yusuf Melemez'i cesedini çıkarttı. Diğer öğrencinin cesedinin bulunması için polis ve jandarmadan yardım istendi. 

Akşam saatlerinde Ankara'dan gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Su Altı Arama Kurtarma ekibinde yer salan dalgıçlar Talha Dinçer'in de cesedini sudan çıkarttı. Ailelerinin gözyaşlarına boğulduğu olayda 2 öğrencinin cesetleri otopsi için Sivrihisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Serindağ'dan Erdoğan'a örtülü ödenek eleştirisi geldi

SONRAKİ HABER

Reina katliamı davasında Masharipov'un 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...