03 Kasım 2014 15:33

‘Abdullah Cömert için adalet istiyoruz’

Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin ateşlediği gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ölümüne ilişkin davanın ikinci duruşması yarın Balıkesir Adliyesinde görülecek.

Paylaş

Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin ateşlediği gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ölümüne ilişkin davanın ikinci  duruşması yarın Balıkesir Adliyesinde görülecek.

“Kamu güvenliği” bahanesiyle  Hatay’dan Balıkesir’e gönderilen davada zanlı polis A.K, “Olası kastla adam öldürmek” suçundan  tutuksuz yargılanıyor. Dava öncesi sosyal medya üzerinden, “Abdullah Cömert için adalet istiyoruz” sloganıyla  davaya katılım çağrısı yapıldı.

DURUŞMA DOSYASIZ GÖRÜLMÜŞTÜ   

Davanın 4 Temmuzda Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşması öncesi  adeta bir hukuk skandalı yaşanmış ve sanık avukatı Fatih Maden’in dosyanın başka bir ile nakledilmesi  talebi üzerine mahkeme bir fotokopisini bile almadan dosyayı Adalet Bakanlığına göndermişti. Bu nedenle davanın ilk duruşması dosyasız görülmüştü.

Elinde dava dosyası olmadan ilk duruşmayı yürüten mahkeme Cömert ailesinin sanık polisin tutuklanması yönündeki talebini ise reddetmişti. Bunun üzerine anne Cömert, “Ben adalet istiyorum, adil yargılanma istiyorum. Benim oğlumun hiçbir suçu yoktu, ben onu binbir emekle büyüttüm” diye tepki göstermişti. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Zimbabwe’den Sevgilerle tam not aldı

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...