03 Kasım 2014 14:25

Erdoğan’ın Berkin kini devam ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Bezmialem Üniversitesi açılışında yaptığı konuşmada Berkin Elvan’ı hedef alarak “ ‘Ekmek almaya gitti’ diyorlar... Yalan” dedi. Berkin Elvan ve Diyarbakır’da yaşamını yitiren Yasin Börü’yü kıyasladı.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Bezmialem Üniversitesi açılışında yaptığı konuşmada Berkin Elvan’ı hedef alarak “ ‘Ekmek almaya gitti’ diyorlar... Yalan” dedi. Berkin Elvan ve Diyarbakır’da yaşamını yitiren Yasin Börü’yü kıyasladı.

İstanbul’da Bezmialem Vakıf Üniversitesinde akademik yıl açılış töreninde konuşan Erdoğan, 12 yıllık süreçte eğitimden sonra sağlık dediklerini söyledi. Konuşmasında hastaneler ve havalimanı üzerinden Kürtlere yüklenen Cumhurbaşkanı, “O terör estirilen yerde bile nasıl modern bir hastane. O açılışa Yüksekova  halkını tehdit ettiler, açılışa göndermediler, ölümle tehdit ettiler. Bir hemşiremiz geldi, ‘Başbakanım her şey iyi güzel de şehir merkezine nasıl gideceğim korkuyorum’ dedi. Bunlar hain yaa. Bunlar kendi halklarına hainlik içindeler. Sonra barış diyorlar.(...) Bakın havaalanı yapıyoruz onu bile yaptırmıyorlar. Müteahhitler tehdit ediliyor. Bırak da bitirelim şu havalimanını. Tamam bitir diyorlar, çalışıyoruz yine gelip makineleri yakıyorlar. İsteseler de bitireceğiz, istemeseler de bitireceğiz o havalimanını.” dedi.

‘EKMEK ALMAYA GİTTİ DİYORLAR... YALAN’

Gezi direnişinde polis tarafından öldürülen Berkin Elvan’ı yine hedef alan Erdoğan, “Gezi’de hayatını kaybeden bir çocuğu günlerce malzeme yaptılar reklam için. ‘Ekmek almaya gitti’ diyorlar... yalan. Çocuğu teröre ittiler, gaz atarken fotoğrafları var. Diyarbakır’da Yasin Börü için seslerini çıkarmadılar. Yasin Börü ve arkadaşlarını görmezden geldiler” dedi.

Gezi direnişini hedef alan konuşmalarında Berkin Elvan’ı da unutmayan Erdoğan her konuşmasında Berkin’i “terörist” ilan etti. Başbakan olduğu dönemde de Erdoğan Gaziantep’te, Berkin Elvan hakkında çok ağır ifadeler kullanmış, “Demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu polis nereden ayıracak?”demiş, ayrıca Berkin Elvan’ın Annesini ve babasını da kalabalığa yuhalatmıştı.
Batı medyasını da eleştiren Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’ye karşı yalan haberlerle örülmüş bir psikolojik savaş var. Türkiye’de içeride olan gazeteci sayısı 7’dir. Bunlar terörist. Diyorlar ki yeniden yargılansın. Neden yargılansın bunlar senelerdir içerideler, suçları kesinleşmiş neden yeniden yargılansınlar. Algı operasyonu var. Yabancı basın Türkiye’ye karşı algı operasyonu yapıyor.”

Kobanê’ye dair de konuşan Erdoğan, “Yardım elini uzatan biziz. Sizin için Kobani neden bu kadar önemli? ABD laf dinlemedi. Kobani’ye silah indirdi. Güvenlik ve özgürlük dengesini hassas bir şekilde yürütüyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP kanunlar çerçevesinde davranmaya devam ederse ...

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...