02 Kasım 2014 17:55

Kadın gazeteciler ‘Sosyal medya ve linçi konuşacak

Kadın gazeteciler sosyal medyada linç edilmelerine karşı mücadele etmekte kararlı. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın Komisyonu sosyal medya üzerinden kadın gazetecilere dönük linç kampanyalarını konuşmak, neler yapabileceklerini tartışmak üzere bir atölye düzenleniyor.

Paylaş

Kadın gazeteciler sosyal medyada linç edilmelerine karşı mücadele etmekte kararlı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın Komisyonu sosyal medya üzerinden kadın gazetecilere dönük linç kampanyalarını konuşmak, neler yapabileceklerini tartışmak üzere bir atölye düzenleniyor.
Akademisyen Yasemin İnceoğlu ve Bilişim Avukatı Nihan Güneli’nin de katılıp sunum yapacağı atölye çalışmasında kadın gazeteciler sosyal medya üzerinden hakarete uğrayıp hedef gösterildiklerinde neler yapacaklarını tartışacaklar.

Hükümet yanlısı gazeteler tarafından hedef gösterildikten sonra sosyal medyada linç kampanyasına maruz kalan Gazeteciler Ceyda Karan ve Rengin Aslan da atölye çalışmasına katkıda bulunacak.

ATÖLYE PAZARTESİ GÜNÜ

Tüm kadın gazetecilere çağrı yapan TGS, bir gazeteci hedef gösterildiğinde, sosyal medyada tacize, hakarete uğradığında, ne  yapacaklarını tartışıp çözüm yolları arayacaklar.

Pazartesi günü saat 19.30’da başlayacak atölye Cağaloğlu’nda bulunan sendika binasında yapılacak. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Berlin Film Festivali programcıları İstanbul’da

SONRAKİ HABER

Macron’un tiyatroya gittiğini söyleyen gazeteciye soruşturma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...