02 Kasım 2014 17:49

Berlin Film Festivali programcıları İstanbul’da

BerlinFilm Festivali’nin program yetkilileri, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliğinin (SE-YAP) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında yarın İstanbul’a geliyorlar. 5 Kasım’a kadar burada olacak olan festival yetkilileri Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle yürütülen “Festivaller İstanbul’da” projesini yakından takip edecek.

Paylaş

Berlin Film Festivali’nin program yetkilileri, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliğinin (SE-YAP) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında yarın İstanbul’a geliyorlar. 5 Kasım’a kadar burada olacak olan festival yetkilileri  Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle yürütülen “Festivaller İstanbul’da” projesini yakından takip edecek.

Berlin Film Festivali’nden Thomas Hailer (Ana Yarışma ve Panorama bölümleri), Maryanne Redpath (Generation bölümü) ve Anna Hoffmann (Forum bölümü) bu yıl 5-15 Şubat 2015 arasında düzenlenecek Berlin Film Festivali’nde gösterilmeye aday filmleri seyredecekleri etkinlik kapsamında filmlerin yapımcı ve yönetmenleriyle de bir araya gelecekler.

Berlin Film Festivali’nde, geçtiğimiz yıllarda, Semih Kaplanoğlu’nun Bal (2010) filmi Altın Ayı En İyi Film Ödülü’ne, Reis Çelik’in Lal Gece (2012) filmi Generation bölümünde Kristal Ayı Ödülü’ne ve Emin Alper’in Tepenin Ardı (2012) filmi ise Forum bölümünde Caligari Ödülü’ne layık görülmüştü.
“Festivaller İstanbul’da” projesinin ilk ayağı Venedik Film Festivali’nden gelen program yetkilileriyle haziran ayında yapılmıştı. Proje kapsamında seyredilen filmlerden Kaan Müjdeci’nin Sivas filmi, Venedik Film Festivali’nde ana yarışmaya seçilmiş ve Jüri Özel Ödülü’nü kazanmıştı. Projenin üçüncü ve son ayağı olan Cannes Film Festivali etkinliği için Cannes Film Festivali’nin program yetkililerinin 2015 şubat ayında İstanbul’a gelmesi planlanıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türkiye’nin ilk interaktif polisiye hikayesi

SONRAKİ HABER

Eğitim sendikaları şubatta 40 bin ek öğretmen atanması istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...