01 Kasım 2014 19:40

Zimbabwe'den sevgilerle başlıyoooor...

Sadi Celil Cengiz ve Çetin Tankoç, Hayat Televizyonu'nda, 2 Kasım Pazar günü, saat 22:00'de yeni bir programa başlıyor..

Paylaş

Ayşen GÜVEN
İstanbul

Sadi Celil Cengiz ve Çetin Tankoç, Hayat Televizyonu'nda yeni bir programa başlıyor.. Yıl olmuş 2014. Teknoloji çağının dibindeyiz ama bizimkiler hala faks kullanıyor. Haliyle nasıl bir program olacak merak içindeyiz. Ne gibi süprizler var mesela? Biz sorduk nedir bu program işi ‘hayırdır’ diye? “Nerede sevgi varsa oraya gidelim, ta buralara Zimbabwe'den sevgilerle’ye kadar geldik” diyor ekip...  Biz de hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyelim.
Böyle bunaldığımız günlerde nefesimizi açacak bir ilaç olabilir Zimbabwe'den sevgilerle.. Merakla bekliyoruz... Buyrun programa dair ipuçları. 

Biz sorduk Sadi Celil Cengiz ve Çetin Tankoç, birlikte yayınladı

Zimbabwe’den Sevgilerle’de ne yapıyorsunuz?
Soğuk savaşın bitmesiyle birlikte herkesin yaptığını yapıyoruz: Konuşuyoruz! Malum eylemlilik çağı kapanınca biz de konuşma çağı başlattık. Daha konuşma çağına geçemeyen milletler var.

Çoğumuz varlığından bile haberdar değiliz. Haritada bulamayız yerini... Neden Zimbabwe?
Bir kere bu ülkede katı bir ‘genç kız’ alınganlığı  var. Herhangi bir mesleğin kötü uygulamasını eleştirsen ertesi gün o meslek odası sana karşı yürür. Ülkemizde bir tek adalet lobisi işini doğru yapıyor. Biz de baktık meslekler lobisi, hemşericilik lobisi, siyaset lobisi, inanç lobisi, spor lobisi gibi bir sürü lobi var. Nerede sevgi varsa oraya gidelim dedik, ta buralara Zimbabwe'den sevgilerle’ye kadar geldik.

Özelliği nedir bu ülkenin?
Ya bi kere et döneri çok ucuz. Mugabe hükümetinin milli politikası olarak da açık ayran satılıyor (bu arada Sadi’nin açık ayran üzerine fahri doktorası var).

Bir geyik programı mı sizinkisi?
Geyik programı olmadığını düşünüyoruz. Daha çok kendi dilini kuran, kendi argümanlarıyla konuşan bir avangard program diyebiliriz.

Türkiye neresinde gündeminizin?
Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla kısmında.

Siz ikiniz nasıl yan yana geldiniz? Radyo programı fikri nasıl çıktı?
Ortak bir arkadaşımız Bilal Kılınçarslan, çekeceğim bir kısa film için Çetin Abiyi önerdi. O sebeple tanıştık ama o kısa film çekilmedi. Daha sonra Zimbabwe'den Sevgilerle ortaya çıktı. Ustream’le  başladık Hayat Televizyonu’na kadar geldik.

Radyo programından televizyona geçiş duygusu nasıldı? 
Saç sakal traşı olmadan da yaptığın programa radyo programı, saç sakal traşı olup papyon taktığın programa TV programı denir.

Hayat Televizyonu’na yolunuz nasıl düştü? Heyecan var mı?
Ya işte senin programın (Arka Bahçe) sayesinde tanıştık. Daha sonra yaptığımız sohbetlerde neden Hayat TV’de olmasın dedik ve buraya kadar geldik. Tabii ki heyecan var. Olmaz mı. Bir kere yeni bir kanal, yeni bir izleyici kitlesi, uzun aradan sonra tekrar başlamalar.

Daha önce yaptığınızdan farklı bir yanı olacak mı?
Tabi olacak. Sürpriz telefon bağlantıları, sürpriz konuklar ve ayın lobisi diye köşemiz olacak.

Eğlence, politika, mizah... Çok uzak mı birbirine?
Yok ya aralarında birer durak var...

Hayat Televizyonu izleyicilerine ne dersiniz? Program iletişime açık mesela, katılsınlar mı size?
Bizi izlesinler, bizi sevsinler. Bizimle faks numaralarımızdan iletişime geçsinler. Bizi fakssız bırakmasınlar. 0212 589 16 47 faks numaramız. Bekliyoruz Pazar günü işte.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Diren Kobanê seninleyiz'

SONRAKİ HABER

Manisa'da 3.9 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa