31 Ekim 2014 22:18

Validebağ'da eylem sürüyor

Validebağ Korusu yanındaki arazide yapılan inşaat çalışması için verilen yürütmeyi durdurma kararının İdare Mahkemesi tarafından kaldırılmasından sonra, sabah saatlerinden itibaren tekrar başlaması beklenen çalışmalara şiddetli yağış nedeniyle ara verildi.

Paylaş

Validebağ Korusu yanındaki arazide yapılan inşaat çalışması için verilen yürütmeyi durdurma kararının İdare Mahkemesi tarafından kaldırılmasından sonra, sabah saatlerinden itibaren tekrar başlaması beklenen çalışmalara şiddetli yağış nedeniyle ara verildi. Eylemciler de gün boyunca çadırlarını toplayarak, inşaat alanının yanında sembolik olarak tek çadır bıraktı. Kalan tek çadır çevresinde toplanan mahalle halkı, burada nöbet tutanlar için yemek yapıyor.

PAZAR GÜNÜ MİTİNG VAR

Eylemciler, Validebağ'da pazar günü saat 17.00'de büyük bir miting yapacaklarını belirterek, "sadece bölgede yaşayanları değil, yeşile duyarlı, doğayı seven ve korumak isteyen, hukuka saygı duyan tüm İstanbul halkını mitingimizde bizlere destek vermek için bekliyoruz" dedi.

SOĞUK HAVAYA VE ŞİDDETLİ YAĞMURA RAĞMEN AYRILMADILAR

Çadırları tamamen kaldıran mahalleli, soğuk havaya ve şiddetli yağmura rağmen inşaat alanının yanında nöbet tutmaya devam ediyor. Gün içerisinde sadece birkaç kişinin bulunduğu eylem yerinde, akşam saatlerinde gelenlerle birlikte kalabalık yeniden arttı. Kazanlar içerisinde yakılan ateşle ısınan semt sakinleri, hukuksal mücadeleye ve bu alanda nöbet tutmaya devam edeceklerini söyledi. (İstanbul/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

GS, maç fazlasıyla lider

SONRAKİ HABER

Giresun'da yağış etkili oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa