31 Ekim 2014 11:55

Işık konmayan kavşakta ağır yaralanan çocuk öldü

Kayseri’de sürekli trafik kazası yaşanan kavşağa mahallelinin trafik ışığı konması talebi yerine getirilmedi. Söz konusu kavşakta bayramın dördüncü günü yaşanan kazada yaralanan 3,5 yaşındaki çocuk önceki gün hayatını kaybetti. Aynı kazadan yaralı kurtulan baba Mehmet Pınar, kendilerine çarptıktan sonra kaçan sürücünün bulunmasını istiyor.

Paylaş

Melikgazi ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi Toros Caddesi üzerindeki kavşakta trafik kazasının olmadığı gün neredeyse yok gibi. Burada yaşanan maddi hasarlı kazalar daha önce işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine de yansımıştı. Vatandaşlar, bu görüntüleri basına dağıtarak yetkililerden yardım istemişti. Mahalle sakinlerinin kavşağa trafik ışığı konması talepleri yerine getirilmeyince 7 Ekim 2014 tarihinde (Kurban Bayramı 4. gün) yeni bir kaza yaşandı. Kazada, kavşağa kontrolsüz giren siyah bir araç, yolun karşısına geçmeye çalışan baba Mehmet Pınar ile 3,5 yaşındaki oğlu Kerim Pınar’a çarptı. Araç kaza sonrası olay yerinden kaçarken, hafif yaralı baba ve ağır şekilde yaralanan oğlu hastaneye kaldırıldı. Baba Pınar kısa sürede taburcu olurken küçük çocuk önceki gün tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti.

Ölümlü kaza mahallelinin sabrını taşırdı. Evinde taziyeleri kabul eden acılı baba Mehmet Pınar, kavşakla ilgili tedbir alınmasını istedi. Yolun karşısına geçerken arkadan gelen bir aracın kendisine ve elinden tuttuğu çocuğa çarparak kaçtığını anlatan Pınar, “Başka babalar, anneler ağlamasın. Bize çarpan sürücünün de vicdanı varsa ortaya çıksın.” dedi.

MUHTAR YAZILI TALEPTE BULUNMUŞ

Mahalle Muhtarı Şeref Bölükbaşı da, 6 yolun buluştuğu kavşakta kör nokta olduğunu belirterek sürücülerin ‘dur’ işaretine uymaması sonucu sürekli kazalar olduğunu anlattı. Melikgazi Belediyesi’ne burayla ilgili tedbir alınması için yazılı talepte bulunduklarını anlatan Bölükbaşı, ancak bugüne kadar bir cevap alamadıklarını ifade etti. Bölükbaşı, “Kavşağın düzenlenmesi için verdiğim dilekçede ‘Ölümlü kaza mı bekliyorsunuz?’ diye sormuştum. O da oldu. Buraya bir an önce trafik lambası konmasını talep ediyoruz. Yapılmazsa yolu kapatıp eylem yapacağız.” diye tepki gösterdi. Acılı baba Pınar ve Muhtar Bölükbaşına, diğer mahalleli de destek verdi. (CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rus vali Türkiye'yi örnek gösterdi

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...