30 Ekim 2014 14:37

İmamlar, Kertenkele dizisi için suç duyurusunda bulundu

Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği ile Diyanet-Sen Kayseri Şubesi üyeleri, ATV'de yayınlanan Kertenkele dizisi için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Paylaş

Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu, sözkonusu dizide imamlığın bir hırsız tarafından kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Senaryonun toplumdaki imam imajını zedelediğini iddia eden Kaşıkçıoğlu, “Senaryo gereği hırsız birçok mesleği oynayabilecekken imamlığın seçilmesini tesadüfi görmüyoruz. Dizide asıl cami cemaatinin bilgisiz, saf, hayatın gerçeklerinden habersiz insanlar olarak gösterilmeye çalışılıyor. Ancak caminin sürekli cemaati gerçek imamla rol icabı imamlık yapmaya çalışan bir sahtekarı anında fark edecek bilgiye sahiptir. Televizyon kanallarını bu konuda çok daha seçici ve bilinçli hareket etmesi gerekiyor. Bugün burada Kertenkele dizisi, yöneticisi ve ATV kanalı hakkında suç duyurusunda bulunacağız.” diye konuştu.

İmam-Hatip Mezunları Derneği Başkanı Av. Seyit Halil Yüzgeç de, hiçbir ülkede başka dinden de olsa din adamlarının bu şekilde yansıtılmadığını ifade ederek, “Ancak Türkiye’de yapılan film ve dizilerle namaz ibadeti ve diğer ibadetler ile dünyanın en güzel mesleklerinden imamlıkla dalga geçilebilmektedir. Diziler yoluyla gençliğin ve ailenin yok edilmesini önüne geçecek çalışmaları devlet adamlarımızdan ve yöneticilerden de beklemekteyiz.” dedi.

Açıklamanın ardından gurup, adliyeye girerek şikayet dilekçesini savcıya sundu. İmamlar, Kertenkele dizisi, yöneticileri ve televizyon kanalı hakkında şikayetçi oldu. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Yenikapı'da taşeron işçiler iş bıraktı

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa