28 Ekim 2014 23:58

‘Polis vurunca mobese çalışmıyor’

İstanbul Kocamustafapaşa semtinde 24 yaşındaki Mert Mehmet Tilev’in polis tarafından vurulması protesto edildi. Dün Kocamustafapaşa Meydanı’nda bir araya gelen Tilev’in ailesi ve arkadaşları “Vur emri çıktı ilk kurban Mert”, “Mert’i bu hale getiren güvendiğimiz polisler” yazılı dövizler taşıyarak yürüyüş yaptı.

Paylaş

İstanbul Kocamustafapaşa semtinde 24 yaşındaki Mert Mehmet Tilev’in polis tarafından vurulması protesto edildi. Dün Kocamustafapaşa Meydanı’nda bir araya gelen Tilev’in ailesi ve  arkadaşları “Vur emri çıktı ilk kurban Mert”, “Mert’i bu hale getiren güvendiğimiz polisler” yazılı  dövizler taşıyarak yürüyüş yaptı.
26 Ekim Pazar günü yaşanan olayda, 24 Ekim Cuma günü polis tarafından darp edilerek gözaltına alınan Mert Mehmet Tilev, yaşadığı travma nedeniyle elinde satırla Kocamustafapaşa Meydanına gelerek kendisini darp eden polislerin yanına getirilmesini istemişti. Bu sırada Tilev’e müdahale eden bir polis satırla yaralanmış, Tilev ise başka bir polis tarafından başından vurulmuştu.
Tilev’in yoğun bakımdaki tedavisi  hala sürerken ailesi ve arkadaşları eylem yaparak adalet talebinde bulundu.
Tilev’in tedavi gördüğü Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yürüyen kitle sık sık “Mert burada polis nerede”, “Katil polis” sloganı attı. Hastaneye yürüyen kitle karakol önünde de sloganlarla Tilev’in öldürülmesini protesto etti.
Kitle adına açıklama yapan Erol Yücel, polislerin mobese kayıtlarının arızalı olduğunu söylediğini ifade ederek, “En ufak olayda mobeseden tespit edip gözaltı yapılıyor, Mert’i polis vurunca mı mobeseler çalışmıyor? Mobese kameralarının kayıtlarını istiyoruz” dedi. Yücel, sorumluların bir an önce yargılanmasını istedi. Tilev’in arkadaşları yapılan açıklamalar sırasında polisin yetkilerinin elinden alınmasını istedi. Açıklamanın ardından kitle oturma eylemi yaptı. (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ne tespit yapıldı ne kameraya bakıldı!

SONRAKİ HABER

Bakan Yıldız: Her geçen an ümitler tükeniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...