09 Temmuz 2011 11:08

Davutoğlu: ‘Kıbrıs’ın birleşmesi için referandum yapılabilir’

KKTC’ye günübirlik ziyaret düzenleyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, sürpriz bir açıklama yaptı. Davutoğlu, “Adanın birleşmesi için 2012 başında referandum yapılabilir” dedi.61. hükümette Dışişleri Bakanlığı görevinde bulunan Ahmet Davutoğlu, ilk resmi ziyaretini KKTC’ye yaptı. Davutoğlu KKTC

Davutoğlu: ‘Kıbrıs’ın birleşmesi için referandum yapılabilir’

Paylaş

KKTC’ye günübirlik ziyaret düzenleyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, sürpriz bir açıklama yaptı. Davutoğlu, “Adanın birleşmesi için 2012 başında referandum yapılabilir” dedi.

61. hükümette Dışişleri Bakanlığı görevinde bulunan Ahmet Davutoğlu, ilk resmi ziyaretini KKTC’ye yaptı. Davutoğlu KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşme yaptı.  Yapılan görüşmenin sonunda Eroğlu ile Davutoğlu, ortak basın açıklaması yaptı. Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkına desteğini yineleyen Davutoğlu, yıl sonuna kadar Kıbrıs sorununa çözüm bulunması, 2012 başında referanduma gidilmesi ve AB dönem başkanlığını “Birleşik Kıbrıs”ın üstlenmesi hedefini açıkladı. Cumhurbaşkanı Eroğlu da 7 Temmuzdaki Cenevre zirvesinin ardından, sorunun yıl sonuna dek yoğunlaştırılmış müzakerelerle çözümleneceği inancını dile getirdi. Yapılan görüşmeye KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün de katıldı. (LEFKOŞA)

ÖNCEKİ HABER

Ne insan hücreye sığar, ne hücre o kadar büyür

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa