09 Temmuz 2011 10:48

BTS: Arkadaşlarımız ölüme gönderiliyor

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS), iş kazasında yaşamını yitiren arkadaşları için önlem alınmamasına tepki gösterdi. BTS Diyarbakır Şube Sekreteri Veysel Özhekti, arkadaşlarına tren teşkil uygulamasıyla "az adamla çok iş" yaptırılarak arkadaşlarının ölüme gönderilmek istendiğini kaydetti.Birleşik Taşım

BTS: Arkadaşlarımız ölüme gönderiliyor

Paylaş

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS), iş kazasında yaşamını yitiren arkadaşları için önlem alınmamasına tepki gösterdi. BTS Diyarbakır Şube Sekreteri Veysel Özhekti, arkadaşlarına tren teşkil uygulamasıyla "az adamla çok iş" yaptırılarak arkadaşlarının ölüme gönderilmek istendiğini kaydetti.

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) iş kazasında hayatını kaybeden demiryolu işçileri için tepkilerini dile getirmek amacıyla Diyarbakır İstasyon Garı'nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Eğitm Sen üyeleri, SES Diyarbakır Şube Başkanı Hülya Akökmen Uyanık ve BTS üyeleri katıldı. Sık sık "Kurtuluş yok tek başına hep beraber ya hiç birimiz", "Demiryolu şaşırma sabrımızı taşırma" ve "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganları atıldı. Sendika adına açıklamayı yapan BTS Diyarbakır Şube Sekreteri Veysel Özhekti, demiryollarının hayata geçirdiği yeniden yapılanma uygulanmaları nedeniyle demiryollarının trafik, demiryolları yolcularının ise can güvenliğinin kalmadığını belirtti.

'ARKADAŞLARIMIZ GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜME GÖNDERİLİYOR'

Her hafta yaşanan kazalarda arkadaşlarını kaybettiklerini vurgulayan Özhekti, defalarca neler yapılacağına ilişkin yazılı olarak TCDD Genel Müdürlüğü'ne bildirimde bulunduklarını ancak gerekli tedbirlerin alınmadığını ifade etti. Son bir ay içerisinde yaşanan tren kazalarında dört arkadaşlarının yaşamlarını yitirdiğine 5 arkadaşlarının da yaralandığını hatırlatan Özhekti, yaşanan kazaların henüz gündemdeki yerini koruduğunu 5. Bölge Müdürlüğü ve Diyarbakır Gar Müdürlüğü'nün Tren Teşkil memurlarını yönetmelik dışı çalıştırıldığına dikkat çekti. Özellikle tren teşkil memurluğu uygulamasıyla "az adamla çok iş" yaptırılmak istendiğine değinen Özhekti, "Bu durumda arkadaşlarımızı ölüme gönderilme olarak algılıyoruz" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından işçiler sloganlar ve alkışlar eşliğinde eylemlerine son verdi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Bu kadın mı vekilimizi koruyacak!’

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa