Aynı günde 5 kadın katledildi

Aynı günde 5 kadın katledildi

6 ayda 105 kadının öldürüldüğü Türkiye’de önceki gün 5 kadın, erkek kurbanı oldu. Kadınlardan biri yakıldı, diğeri boğuldu, biri kurşunlandı, birini eski eşi balkondan attı, sonuncusu intihara zorlandı...‘BABAM ANNEMİ BALKONDAN ATTI’Adana’da, 4 yıllık evli Dudu ve Muhammet Şimşek çifti, dün

6 ayda 105 kadının öldürüldüğü Türkiye’de önceki gün 5 kadın, erkek kurbanı oldu. Kadınlardan biri yakıldı, diğeri boğuldu, biri kurşunlandı, birini eski eşi balkondan attı, sonuncusu intihara zorlandı...

‘BABAM ANNEMİ BALKONDAN ATTI’

Adana’da, 4 yıllık evli Dudu ve Muhammet Şimşek çifti, dün akşam henüz belirlenemeyen bir nedenden tartıştı. Kısa süre sonra, çığlık sesi üzerine dışarı çıkan apartman sakinleri, Dudu Şimşek’i aşağıya düşmüş halde yaralı olarak buldu. Hastaneye kaldırılan Şimşek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak öldü. Şimşek’in 4 yaşındaki kızı Nisa, “Babam annemi iteledi ve annem aşağıya düştü” dedi. Küçük Nisa, olay öncesi babasının annesini dövdüğünü söyledi.
Van’ın Özalp ilçesine bağlı Kırkçalı köyünde, eşinden şiddet gören ve daha önce 3 defa intihara teşebbüs ettiği belirtilen 4 çocuk annesi Meryem İ. (26) evinde kendini asarak canına kıydı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde oturan Adem K. (24), kız arkadaşı olduğu belirtilen Kübra Nur Şahin (18) ile Karaelbistan beldesindeki ablasının evine gitti. Ancak Adem K., henüz bilinmeyen nedenle Kübra Nur Şahin’i boğarak öldürdü.

KÜSÜP GİDEN EŞİNE KURŞUN YAĞDIRDI

Van’ın Çaldıran ilçesi Evciller köyünde ikamet eden Adalet T. (20), önceki gün eşi Faruk T. ile kavga ettikten sonra küserek baba evine döndü. Genç kadını almaya gelen öfkeli koca, bir türlü eve dönmek istemeyen eşine silahla 7-8 el ateş etti. Adalet T. olay yerinde ölürken, Faruk T. kaçarak kayıplara karıştı.

OĞLUNU VE ESKİ EŞİNİ YAKTI

İstanbul Bayrampaşa, dün sabah son yıllarda yaşanan en büyük koca dehşetine sahne oldu. İşsiz koca, bir yıl önce bıçaklayarak yaraladığı eski eşini ve 11 yaşındaki oğlunu evle birlikte ateşe verdi. Küçük çocuk, annesini kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Anne ile oğlu yanarak ölürken, gözü dönmüş koca da tutuştu ve ağır yaralandı.
(HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net