24 Ekim 2014 18:16

Bülent Arınç, ödüllü yönetmeni hedef mi gösterdi?

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Yönetmen Suat Eroğlu’nun Hak-İş’in kısa film yarışması ödül töreninde Bülent Arınç’ı eleştirdikten sonra saldırıya uğramasını meclise taşıdı.

Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Yönetmen Suat Eroğlu’nun Hak-İş’in kısa film yarışması ödül töreninde Bülent Arınç’ı eleştirdikten sonra saldırıya uğramasını meclise taşıdı.

Tüzel, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya şu soruları yöneltti:

*Yönetmen Suat Eroğlu’na saldıran şahıs kimdir? Salona nasıl girmiştir? Hakkında ne işlem yapılmıştır?
*Bu saldırının Bülent Arınç’ın Suat Eroğlu’nu hedef göstermesi ile bir ilişkisi var mıdır? Saldırgan kişinin ifadesi alınmış mıdır?
*Saldırının ardından kolluk, neden saldırganı değil de, Yönetmen Suat Eroğlu’nu ve ekibini karakola götürüp gece yarısına kadar bekletmiş, saatlerce ayrı ayrı polisler tarafından ifadeye alınmışlardır?
*Son on yıldır çocuk işçi ölümlerinin ayyuka çıktığı bir dönemde böyle bir konuya dikkat çekilmesi bir sendikanın düzenlediği etkinlikte kimleri neden rahatsız etmiştir?

NE OLMUŞTU?

Yönetmen Suat Eroğlu, 'Fıtrat' adlı kısa filmiyle Hak-İş tarafından ödüle layık görülmüştü. Hak-İş'in ödül töreninde film salonda gösterilirken Bülent Arınç, genç yönetmenin filminin kısa kesilmesini, bazı sahnelerin buzlanmasını ve kesilmesini istedi. Yönetmen Eroğlu, Arınç’ın bu tutumunu kürsüden eleştirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun salondan ayrılmasının ardından sahneye çıkan Arınç, yönetmeni hedef aldı. İddiaya göre bu esnada Arınç programın uzadığını belirterek tepki gösterdi. Arınç’ın ardından Eroğlu, davette Hak-İş üyesi bir kişi tarafından yumruklandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Uyuşturucu satıcıları arasında silahlı çatışma

SONRAKİ HABER

Filistin’den ABD çalıştayına karşı boykot çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa