24 Ekim 2014 16:40

FİFA’ya Dünya Kupası ve Katar baskısı

Avrupa’nın en büyük futbol kulüpleri, FIFA’ya Katar’da yapılacak Dünya Kupası’nı mayısta oynaması teklifini götürmeye hazırlanıyor.

Paylaş

Avrupa’nın en büyük futbol kulüpleri, FIFA’ya Katar’da yapılacak Dünya Kupası’nı mayısta oynaması teklifini götürmeye hazırlanıyor.

Eurosport’ta yer alan habere göre Avrupa’nın neredeyse bütün ülkelerinden en büyük takımların katılımı ile oluşturulan Avrupa Kulüpler Birliği, 2022 Dünya Kupası’nın tarihi hakkında öneri vermeye hazırlanıyor. Katar’da yaz ayındaki aşırı yüksek hava sıcaklığı yüzünden yapılacağı tarih büyük bir tartışma konusu olan 2022 Dünya Kupası’nın kış aylarında yapılacağı konuşulurken, Avrupa Kulüpler Birliğinin teklifinin bunu ilkbaharda, mayıs ayında, yapılmasını talep edeceği iddia edildi.

‘YAZ ÖNCESİ YAPILSIN’

Her seferinde yazın turnuva düzenlenmenin zarar vermeyeceğini iddia eden Katarlı yöneticiler, stadyum ve taraftar merkezlerini havalı soğutma sistemleri ile optimum sıcaklığa getireceklerini iddia etse de, maçların oynanacak tarihi konusundaki dedikodular bitmek bilmiyor. FIFA Başkanı Sepp Blatter de yazın Katar’da turnuvanın yapılamayacağını söylemiş ve en yüksek ihtimal olarak Kasım ve Aralık 2022’yi turnuvanın yapılması planlanan tarihler olarak göstermişti. Kulüpler Birliğinin ise turnuvanın yaz sonrası değil de yaz öncesi yapılması teklifi karşısında FIFA’nın tepkisinin ne olacağı merak konusu. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Sosyal medyada şampiyonuz

SONRAKİ HABER

İzmir Emek Gençliğinden Menemen Belediye Başkanı’na ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa