23 Ekim 2014 18:44

İŞKUR işçilerinin direnişi Van'da devam edecek

Depremzede Van İŞKUR işçileri 44 gündür Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda sürdürdükleri direnişlerine Van'da devam edeceklerini açıkladılar.

Paylaş

Depremzede Van İŞKUR işçileri 44 gündür Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda sürdürdükleri direnişlerine Van'da devam edeceklerini açıkladılar.

İşçiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve AKP'li milletvekilleriyle yapılan görüşmeler sonucunda 7 bin 286 işçiden 1000 işçinin 9 aylık bir süreyle işine geri döneceği ifade ettiler.

İşçilerden İsmail Tatlı, işten çıkarılmalarının kendileri için üçüncü bir deprem etkisi yarattığını belirterek, "Üç buçuk yıl süren mücadelemizin son 141 gününün 90 gününü Van'da oturma eylemi yaparak ve imza kampanyası başlatarak devam ettik. Direnişimizin 5 gününü Van'dan Ankara'ya yürüyerek geldik ve bu onurlu mücadelemizin 44 gününü tamamladık" diye konuştu. Kısmi bir kazanım olsa da emek ve ekmek mücadelelerinin meyvelerini aldıklarını dile getiren Tatlı, "Van halkı adına bize burada destek olan siyasi partilere, STK'lara, sendikalara ve Ankara halkına minnettar olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi.

Van Depremi'nin üçüncü yılı sebebiyle direnişlerinin sürdürdükleri Abdi İpekçi Parkı'nda dilek balonu uçuracaklarını söyleyen işçiler, dilek fenerlerine ise kardeşlik ve barış adlarını verdiklerini belirttiler. İşçiler yarın gece Van'a dönecekler. (Ankara/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

‘Stratejik derinlik’ ülkeyi yalnızlaştırdı

SONRAKİ HABER

Emek ve Demokrasi Güçlerinden iki çocuğun öldüğü patlama ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa