23 Ekim 2014 18:22

Başakşehir TOKİ konutları inşaatında iş cinayeti!

Başakşehir TOKİ Hoşdere Emlak konutlarında yaşanan iş cinayetinde Askeri Kaya işe başladığı gün hayatını kaybetti.

Paylaş

Başakşehir TOKİ Hoşdere Emlak konutlarında yaşanan iş cinayetinde Askeri Kaya işe başladığı gün hayatını kaybetti.

Askeri Kaya adlı işçi Başakşehir TOKİ Hoşdere Emlak konutlarında ilk iş gününde 3 kat asansör boşluğundan düşerek yaşamını yitirdi. İş arkadaşları Kaya’nın sigortasının dahi yapılmadığını belirtti.

Yaşanan iş cinayeti sonrasında işverenin cinayetin üstünü örtmek için Kaya’nın düştüğü yere aydınlatma takmak istedi fakat işçiler bunu engelledi.

Aydınlatmanın olay olduğu zaman takılı olmadığını söyleyen işçiler; “O aydınlatma olsaydı arkadaşımız hayatını kaybetmezdi, bu boşluklar kapatılmalı önlemler  alınmalı” dediler.

Asansör kapısı ile oda kapılarının da aynı olduğunu dile getiren işçiler; “Kapıları ayırmak için hiçbir önlem alınmıyor, hiçbir uyarı levhası yok, çoğu zaman kapıları karıştırabiliyoruz. alınmayan önlemlerin insanların hayatına mal oldu” dedi.

Başakşehir Hoşdere Emlak konutlarında yaklaşık bir ay önce de maaşını alamadığı için bir işçi intihara kalkışmıştı gazetemizde bu haberi gündeme getirmişti.

Gazetemize konuşan Askeri Kaya’nın avukatı Faruk Atan “Asansör boşluğunun karanlık ve kapısının açık olması sebebiyle kaza gerçekleşiyor.Askeri 3 kattan zemin kata  düşüyor, her yere bakıyorlar bulamayınca asansör boşluğuna bakıyorlar.Herhangi bir önlem olsa asansör kapıları kapalı olsa bu olay meydana gelmezdi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı, takipçisi olacağız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

İhale krizi sürüyor

SONRAKİ HABER

"Bakur Belgeseline ceza sinema tarihine kara lekedir"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa