23 Ekim 2014 16:06

1. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi başladı

Marmara Üniversitesi Çocuk Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi (MAÇOK) I. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi bugün başladı.

Paylaş

Marmara Üniversitesi Çocuk Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi (MAÇOK) I. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi bugün başladı.

Çocuk koruma alanında ilk defa gerçekleştirilmekte olan kongre, MAÇOK, Çocuk Koruma Merkezlerini Destekleme(İstanbul), Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Dernekleri(Ankara) tarafından Kadir Has Üniversitesi, Iowa Üniversitesi ve UNICEF'in desteği ile düzenleniyor. Bugün başlayan kongre 25 Ekim 2014 tarihinde  son bulacak. Kongre bilgilerine İstanbulhttp://www.cocukkoruma2014.org/bilimselprogram.html# linkinden ulaşılabilir.

Konferansta 'Üniversite Çocuk Koruma Merkezleri ve Çocuk İzlem Merkezleri: Beklentiler, Sorunlar, Çözümler. 6545 Sayılı Kanunla Cinsel Suçlarla İlgili Getirilen Yenilikler, Çocuk Gelinler, Suça Sürüklenen Çocuklar, Türkiye'de Çocuk Ölümleri, Üniversite Çocuk Koruma Merkezlerinin Yaygınlaştırılması ve Eşgüdümü, Çocuk Odaklı Habercilik, Türkiye'de Çocuğa Yönelik Algılar, Çağımızda Çocuk ve Ergenleri Çevreleyen Riskler : Onları Nasıl Korumalıyız?, Olumsuz Çocukluk Çağı Deneyimleri' gibi konular işlenecek. (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Kurtulmuş: Kobani\'de Kuzey Irak yönetimi konuşlansın

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa