23 Ekim 2014 10:17

Ebola şüphesiyle acil servis kapatıldı

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ebola şüphesiyle yakınları tarafından getirilen bir kişi paniğe neden oldu.

Ebola şüphesiyle acil servis kapatıldı
Paylaş

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ebola şüphesiyle yakınları tarafından getirilen bir kişi paniğe neden oldu.  Acil Servise yaklaşık 3 saat hasta alınmazken güvenlik görevlileri ve sağlık personeli maske ile dolaştı.

Geçtiğimiz hafta bir Afrika ülkesine yaptığı iş seyahatinden Türkiye'ye döndükten sonra ateşi yükselen 35 yaşındaki Ü.Ö., yakınları tarafından geçtiğimiz gün Ankara'da acil servise götürüldü.  Ü.Ö. yapılan müdahale sonrası ateşi düşürülerek evine gönderildi. Daha sonra işleri için İstanbul'a gelen Ü.Ö.'nün ateşi tekrar yükselince yakınları tarafından ebola şüphesiyle Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Burada bulunan doktorlara Ü.Ö.'nün yaklaşık 10 gün önce Afrika'dan bir iş seyahatinden geldiği ve Ankara'da ki tedavisi hakkında bilgi verildi. Hastane görevlileri durumu değerlendirerek acil servisi gece 05.00 sıralarında hasta ve ziyaretçilere kapattı.

Hastane personeli ve güvenlik görevlileri maske takarak önlem aldı. Durumun ilgililere bildirilmesinin ardından Ü.Ö., özel giysili sağlık personeli tarafından ambulansla sabah 07.30 sıralarında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, ayrıntılı tanının yapılması için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Kliniği'ne sevk edildi. Daha sonra hastanenin ilgili bölümlerinde yapılan dezenfekte işleminin ardından acil servis hasta kabulüne 08.00 sıralarında başladı. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İÜ\'de IŞİD yanlıları bir kez daha saldırdı

SONRAKİ HABER

Irak'taki protestolara polis müdahalesi sürüyor: 4 kişi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa