İnsan hakları savunucuları Hakkari’de bir araya geliyor

İnsan hakları savunucuları Hakkari’de bir araya geliyor

İHD Diyarbakır Şubesinin Olef Palme Center’in desteğiyle yürüttüğü “İnsan Hakları Çalışmaları ve Savunuculukta Yol Gösterici İlkeler Projesi” çerçevesinde Hakkari’de iki gün sürecek bir konferans düzenlenecek.Daha önce Diyarbakır ve Van’da gerçekleştirilen konferansların dev

İHD Diyarbakır Şubesinin Olef Palme Center’in desteğiyle yürüttüğü “İnsan Hakları Çalışmaları ve Savunuculukta Yol Gösterici İlkeler Projesi” çerçevesinde Hakkari’de iki gün sürecek bir konferans düzenlenecek.

Daha önce Diyarbakır ve Van’da gerçekleştirilen konferansların devamı olarak bu kez insan hakları savunucuları Hakkari’de bir araya gelecek. Cumartesi günü 09.00’da başlayacak olan ve İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ve Genel Merkez yöneticileri ile Olef Palme Center aktivistlerinin de katılacağı konferansa Diyarbakır başta olmak üzere bölgenin tüm şube ve temsilcilikleri katılım gösterecek.

İNSAN HAKLARI MÜCADELESİ TARTIŞILACAK

İHD şubelerinin faaliyetlerinin daha aktif yürütülmesi amacıyla düzenlenecek konferansta, insan hakları çalışmaları ve bölgede yaşanan hak ihlalleriyle ilgili faaliyetler enine boyuna tartışılacak. Raporlamada uyulması gereken kurallar, başvuru alma yöntemi, hukuksal mekanizmalar, insan hakları ilkeleri ve mücadelesinin konu alınacağı konferansta ayrıca şubelerin yaşadığı sorunlar da ele alınacak.

BÖLGE RAPORU HAKKARİ’DE AÇIKLANIYOR

Cumartesi günü başlayacak olan ve pazar günü de devam edecek olan konferans sonrası pazar günü saat 12.00’de İHD Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi 2011 yılı ilk 6 aylık hak ihlalleri raporu, düzenlenecek bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak. Tüm şube yönetimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek basın toplantısında İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan da gündeme ilişkin açıklamalar yapacak. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net