20 Ekim 2014 07:38

Yeni Şafak Kobanêli sığınmacıları hedef gösterdi

Kobanê'ye yönelik IŞİD kuşatmasının psikolojik savaş alanını üstlenen AKP medyası Kobanêli mültecileri hedef gösteren bir haber daha yaptı. Hükümetin 1 numaralı gazetesi Yeni Şafak'a göre Kobanê'den Türkiye'ye geçen 300 kişi, "Sınırdan kadın kılığına girerek geçti. Ve eylemlerde ülkeyi yakıp yıktı!"

Paylaş

Kobanê'ye yönelik IŞİD kuşatmasının psikolojik savaş alanını üstlenen AKP medyası Kobanêli sığınmacıları hedef gösteren bir haber daha yaptı. Hükümetin 1 numaralı gazetesi Yeni Şafak'a göre Kobanê'den Türkiye'ye geçen 300 kişi, "Sınırdan kadın kılığına girerek geçti. Ve eylemlerde ülkeyi yakıp yıktı!"

Cihat Arpacık'ın "Emniyet"e dayanan "haber"ine göre "Kobani'deki IŞİD saldırılarını bahane ederek Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık odaklar IŞİD katliamından kaçarak Türkiye'ye gelen Kobanilileri eylemlerde ön safa sürdü."

Diyarbakır'da 70'in üzerinde bölgede ise 300 Suriyelinin eylemlere katıldığının tespit edildiğini öne süren Yeni Şafak, özellikle Mardin'deki eylemlerde "Kobanili PKK militanlarının sayısının fazla" olduğunu iddia etti.

"Haber"de  "Güvenlik birimleri, çözüm süreciyle birlikte oluşan 'bahar havası'nın bozulmak istendiğini vurguladı. Örgütün bölgede eskisi kadar sokak militanı bulmakta zorluk çektiğini kaydeden kaynaklar, 6-7 Ekim'deki olaylarda çok sayıda Suriyeli uyruklunun ön saflarda kullanıldığını aktardı" denildi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan’ın dili çatışmaya zemin hazırlıyor

SONRAKİ HABER

Çanakkale’de Kürtçe konuşan yaşlı adama yönelik saldırı dosyası kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa