19 Ekim 2014 18:18

Canaydın'ın iflas eden şirketlerinde çalışanlar haklarını arıyor

Galatasaray Spor Kulübü'ne 3 dönem başkanlık yapan ve 2010'da yaşamını yitiren Özhan Canaydın’ın iflas kararı verilen 4 şirketinin çalışanları haklarını alamadıklarını belirterek eylem yaptı.

Canaydın\'ın iflas eden şirketlerinde çalışanlar haklarını arıyor
Paylaş

Galatasaray Spor Kulübü'ne 3 dönem başkanlık yapan ve 2010'da yaşamını yitiren Özhan Canaydın’ın iflas kararı verilen 4 şirketinin çalışanları haklarını alamadıklarını belirterek eylem yaptı.

Özhan Canaydın tarafından Bursa'da 1985 yılında kurulan ve Türkiye’nin yabancı ortaklı ilk konfeksiyon şirketi olarak bilinen Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ile Liberteks Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş., Barka Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., BM Ütücülük ve Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Bie Bursa İpek Emprime Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflaslarına karar verildi.

Fabrika çalışanları, bu süreç içerisinde haklarını alamadıklarını belirterek, merkez Osmangazi İlçesi Orhangazi Parkı'nda eylem yaptı. Alacakları ödenene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini ifade eden işçiler, milletvekilleri ve bakanlarla buluşup, çözüm arayışına gireceklerini söyledi. İşçiler, eylemlerini haklarını alana kadar devam ettireceklerini vurguladı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ile birlikte bünyesinde bulunan 4 şirketler, 27 bin metrekaresi konfeksiyon, 15 bin metrekaresi boyahane, 4 bin metrekaresi örme tesisi olmak üzere toplam 47 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyordu. Bu firmalar, GAP, Quiksilver, Calvin Klein, Timberland, Dolce & Gabbana gibi birçok markaya da fason üretim yapıyordu. (Bursa/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor ilk galibiyetini aldı

SONRAKİ HABER

Trump'ın eski danışmanı Roger Stone'a 3 yıl 4 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...