19 Ekim 2014 17:03

Art By Chance için son gün 27 Kasım

Dünyanın halka açık en büyük sanat organizasyonlarından Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Son başvuru tarihi 27 Kasım.

Paylaş

Dünyanın halka açık en büyük sanat organizasyonlarından Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Son başvuru tarihi 27 Kasım.

Ocak ayında Anbean tarafından 5. kez gerçekleştirilecek olan Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Art By Chance’e başvuracak olanlar ‘Keşif’ temasına uygun çektikleri 30 saniyelik kısa filmlerini gönderecekler. Seçilecek 25 film, Art By Chance ile tüm dünyada 1.5 milyar insana ulaşacak.

20 ÜLKE, 200 ŞEHİR VE 25.000 EKRAN’DA GÖSTERİLECEK FİLMLER

Art By Chance, dünyanın en büyük halka açık sanat organizasyonlarından biri. Bu festival için bilet almanıza veya sinemaya gitmenize gerek yok; tüm şehre yayılmış olan dijital ekranlar bu festivale ev sahipliği yapıyor. Filmler metrolarda, otobüslerde, havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde, trenlerde, spor salonlarında, sanat galerilerinde, müzelerde, kafelerde ve barlarda bir anda hayatınıza giriyor. 20 ülke, 200’den fazla şehir ve 25.000 ekranda gösterimde olan festival filmleri, sanatı günlük hayatımızın içine sokuyor.

Art By Chance’in bu yılki teması ‘Keşif’. Jüride ise şu isimler bulunuyor: Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü Johanna von Fischer, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington.
Festivalin gösterileceği ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Portekiz, Katar, Romanya, İspanya, Hollanda, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: artbychance.com (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, Obama\'yla görüştü

SONRAKİ HABER

ABD’den İran karşıtı koalisyon girişimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa