19 Ekim 2014 16:29

Fehmi Tosun’un akıbetini sordular

19 Ekim1995 tarihinde gözaltında kaybedilen Fehmi Tosun’un gözaltında kaybedilişinin 19. yılında Eşi Hanım Tosun ve çocukları, Taskim Hill Otel’den üzerinde, “Fehmi Tosun’un akıbetini açıklayın. Failleri Yargılayın. 19 Ekim 1995’te gözaltında kaybedildi. Unutmadık unutturmayacağız” yazan bir pankart astı.

Paylaş

19 Ekim1995 tarihinde gözaltında kaybedilen Fehmi Tosun’un  gözaltında kaybedilişinin 19. yılında Eşi Hanım Tosun ve çocukları, Taksim Hill Otel’den üzerinde, “Fehmi Tosun’un akıbetini açıklayın. Failleri Yargılayın. 19 Ekim 1995’te gözaltında kaybedildi. Unutmadık unutturmayacağız” yazan bir pankart astı.  Otele gelen sivil polislerden otel yetkililerinin şikayetçi olmaması üzerine işlem yapılmadı.

5 çocuk babası olan Fehmi Tosun, 19 Ekim 1995 tarihinde sivil polisler tarafından 34 UD 597 plakalı beyaz Renault araca zorla bindirilerek Avcılar’daki evinin önünden kaçırıldı. Eşi ve çocukları aracın ardından koştu. Tosun onlara “Beni öldürecekler” diye bağırdı. Olay gündüz vakti komşuların gözü önünde gerçekleşti. Eşi Hanım Tosun ve İHD, tüm yasal yollara başvurdu. Fehmi Tosun’un gözaltına alındığı inkar edildi. 4 yıl sonra gözaltına alınan Tosun’un kardeşine, Terörle Mücadele Şubesi’nde “Seni de ağabeyin gibi öldürelim mi?” denildi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Bursaspor\'la Eskişehirspor yenişemedi

SONRAKİ HABER

Öykü Arin için yeni umut

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa