08 Temmuz 2011 09:24

Başbakan yardımcılarının görev dağılımı Resmi Gazete'de

Başbakan Erdoğan ve Başbakan yardımcılarının görev dağılımı Resmi Gazetede yer aldı.Buna göre Başbakanın ve Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı şu şekilde belirlendi: “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı kurum ve kuruluşlar: MGK Genel Sekreterliği, MİT, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye Kalkınma Yatırım Des

Başbakan yardımcılarının görev dağılımı Resmi Gazete'de

Paylaş

Başbakan Erdoğan ve Başbakan yardımcılarının görev dağılımı Resmi Gazetede yer aldı.

Buna göre Başbakanın ve Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı şu şekilde belirlendi: “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı kurum ve kuruluşlar: MGK Genel Sekreterliği, MİT, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye Kalkınma Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı.”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın görevleri: Hükümet Sözcülüğü, Danıştay ile ilişkiler. Arınç’a bağlı kurum ve kuruluşlar: Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı TAŞ Genel Müdürlüğü, RTÜK.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın görevleri: Ekonomik konularda genel koordinasyon. Babacan’a bağlı kurum ve kuruluşlar: Hazine Müsteşarlığı, T.C. Merkez Bankası, T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası AŞ Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürlüğü, Türkiye ihracat Kredi Bankası AŞ Genel Müdürlüğü, Türkiye Vakıflar Bankası TAO Genel Müdürlüğü, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın görevleri: Kıbrıs ile ilgili koordinasyon işleri, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanlığı, MGK tavsiye kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kuruluna sunulması ve Bakanlar Kurulunda kabulü halinde bu tavsiye kararlarının uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi, insan hakları ile ilgili kurullar ve insan hakları ile ilgili konularda koordinasyon. Medeniyetler ittifakı projesinin yürütülmesi.

Atalay’a bağlı kurum ve kuruluşlar: Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Tanıtma Fonu Kurulu Sekreterliği.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın görevleri: TBMM ile ilişkiler. Bozdağ’a bağlı kurum ve kuruluşular: Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba topluluklar Başkanlığı. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Baykal ile Kılıçdaroğlu bir araya geldi

SONRAKİ HABER

'Feray Şahin’i katleden polis başka cinayetler de işleyebilir'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa