18 Ekim 2014 18:52

HDP medya tarafından hedefte

HDP medya tarafından partilerinin hedef alındığını belirterek, “Bu tehlikeli bir noktaya gidiyor. Tehditler alıyoruz. Bunun sorumlusu da hükümettir” açıklaması yaptı.

Paylaş

HDP medya tarafından partilerinin hedef alındığını belirterek, “Bu tehlikeli bir noktaya gidiyor. Tehditler alıyoruz. Bunun sorumlusu da hükümettir” açıklaması yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, partilerine dönük gerçek dışı ve hedef gösterici yayınlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’ye yönelik gerçek dışı haber ve yorumlara dayalı kirli bir propaganda ve psikolojik savaş kampanyasının sürdürüldüğüne dikkat çeken Oluç, iktidar mensubu kimi siyasetçilerin de teşvikiyle süren bu yayınların tehlikeli bir noktaya doğru gittiğini belirtti. Bu hedef gösterici yayınların sonucu olarak partilerine ve Meclis Grubuna yönelik tehditlerin, hakaretlerin günden güne arttığını ifade eden Oluç,: “Kimi yayınlar aracılığıyla, HDP’nin demokratik siyaset alanının dışına çıkartılması ve kriminalize edilmesi çabaları ve yeni güvenlik paketi örneğinde görüldüğü gibi, otoriterleşme adımlarına hız ve meşruiyet kazandırılması çabalarının örtüşmesi tesadüf değildir. Eş Genel Başkanımıza, grubumuza, yöneticilerimize ve partimize karşı yaşanabilecek ırkçı ve karanlık saldırılardan, hükümet ve yandaşı durumundaki gazetelerdeki kışkırtıcı yazarların sorumlu olacağını herkesin bilmesini istiyoruz” dedi

Oluç, medya kuruluşlarına tehlikeli ve kirli kampanyadan vazgeçme çağrısı yaptı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Karabulut ailesinden Mağden’e dava

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa