18 Ekim 2014 17:25

IŞİD, sınır kapısına havanlarla saldırdı

IŞİD'in YPG güçlerinin dış dünya ile iletişimini kesmek için sınır kapısının bulunduğu bölgeye uzaktan havan topu mermileri ile saldırıyor. Sık yapılan atışlar sırasında bazı mermiler Türkiye tarafına düştü.

Paylaş

Kobanê’ye saldıran IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 34'üncü gününe girdi. ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardımanı ile ilerleyişi durdurulan IŞİD militanları, YPG güçlerinin dış dünya ile iletişimini kesmek için sınır kapısının bulunduğu bölgeye uzaktan havan topu mermileri ile saldırıyor. Sık yapılan atışlar sırasında bazı mermiler Türkiye tarafına düştü.

Uçak bombardımanı ile darbe alan IŞİD’in çekilmesi ile birkaç günden bu yana oluşan sessizlik, bugün peş peşe atılan havan topu mermileri ile bozuldu. Kobanê'nin doğu bölgesinde bulunan IŞİD, sabah saatlerinden itibaren Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye peş peşe havan topu mermileri ile saldırdı. Aralıklarla Kobanê'nin iç kesimlerinde de silah sesleri duyulmaya devam ediyor.

Peş peşe görülen patlamaların ardından yoğun dumanların yükseldiği Kobanê'de, çatışma ve patlamaların yoğunlaşması üzerine güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini arttırdı. Bu arada IŞİD militanlarının havan topu mermileri ile yaptığı saldırılar sırasında sınır hattında bulunan 2 ambulansın da hedef olduğu bildirildi. Kobani'deki 2 ambulansın havan mermilerinin isabet etmesinin ardından kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Sokak savaşlarının aralıklarla sürdüğü ve sık sık havan mermilerinin patlama seslerinin yankılandığı Kobanê semalarında ise ABD öncülüğündeki koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarının keşif uçuşu yaptığı ve zaman zaman da bazı IŞİD mevzilerini vurduğu görüldü. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

'Beton değil yeşil alan istiyoruz'

SONRAKİ HABER

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a 'Sisi' yanıtı: Milletimiz ismimi çok iyi biliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa