17 Ekim 2014 17:30

Sağlık emekçileri ek zam istedi

SES, hükümet ve Memur-Sen arasında yapılan toplusözleşme nedeniyle maaşlarının enflasyon ve zamlarla erimesine tepki gösterdi.

Paylaş

SES, hükümet ve Memur-Sen arasında yapılan toplusözleşme nedeniyle maaşlarının enflasyon ve zamlarla erimesine tepki gösterdi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yemekhanesi önünde toplanan sağlıkçılar, “Savaşa değil, emekçiye bütçe” sloganlarıyla postaneye yürüdü. 2014 enflasyon farkının ek zam olarak ödenmesi için toplanan imzalar burada postaneye teslim edildi.

Postane önünde açıklama yapan SES Ankara Şube Başkanı Hüsnü Yıldırım, bugüne kadar her yıl enflasyon farkı kadar ek zam alan kamu emekçilerinin bu yıl Memur-Sen’in imza attığı sözleşme nedeniyle mağdur olduklarını söyledi. Elektrik ve doğal gaza yapılan yüzde 9 zam nedeniyle kamu emekçilerinin mağduriyetinin daha da ağırlaştığını belirten Yıldırım, aile ve çocuk yardımı ile ölüm ve doğum yardımlarında da 2013 verilerinin esasa alınmasına tepki gösterdi.

Enflasyon farkı oranında ek zammın 2015 bütçesinde yer alması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, kamu emekçilerinin grevli toplusözleşme hakkı önündeki yasal ve fiili engellerin kaldırılmasını istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Quasar\'da inşaattan düşen kişi taşeron firma sahibi çıktı

SONRAKİ HABER

DİDF'ten ırkçılık karşıtı festival: Birlik ve dayanışmayı büyütelim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa