Munzur Mahallesi halkı baz istasyonuna tepkili

Munzur Mahallesi halkı baz istasyonuna tepkili

Erzincan’da mahallelerine baz istasyonu kurulan Munzur Mahallesi halkı, istasyonun kaldırılmasını istedi.Erzincan’ın Geçit beldesi Munzur Mahallesi sakinleri, Atatürk Caddesi üzerine kurulan baz istasyonu çevresinde toplanarak, baz istasyonunun sağlık ve doğa açısından zararlı olduğunu belirterek tepki gösterdi. Mahallelerine baz i

Erzincan’ın Geçit beldesi Munzur Mahallesi sakinleri, Atatürk Caddesi üzerine kurulan baz istasyonu çevresinde toplanarak, baz istasyonunun sağlık ve doğa açısından zararlı olduğunu belirterek tepki gösterdi. Mahallelerine baz istasyonlarının kurulmasını istemediklerini belirten Munzur Mahallesi Muhtarı Engin Bal, “Bir tane değil, üç tane baz istasyonu kuruluyor. Biri, mahallemizde evin kapısının önüne kuruluyor. Bunun sağlık açısından ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz. Fakat halen bize ‘Zararlı değil’ deyip duruyorlar. Burada insanlar boşuna mı toplanıyor. Bunlar bize Sağlık Bakanlığından ‘Zararlı değildir’ diye kağıt getirsinler biz de kurduralım. Kurulmaması için elimizden geleni yapacağız. Amacımız, insanların sağlığını korumak.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Mert Can Gündoğdu isimli çocuk ise istasyonun çocukların sağlığına zararlı olduğunu vurgulayarak, “Baz istasyonu yapılmasını istemiyoruz. Hem hamilelere hem de çocuklara zarar veriyor” dedi.
Mahalle sakinlerinden Nuray Gündoğdu da beyin ameliyatı geçirdiğini belirterek, “Sağlığım söz konusu, çocuğumun sağlığı söz konusu, baz istasyonu sağlığımızı ve gençlerimizin sağlığını etkiliyor.” ifadelerini kullandı. (ERZİNCAN)

www.evrensel.net