16 Ekim 2014 18:13

Ethem’in ailesi hakim karşısına çıkıyor

Gezi direnişi sırasında işçi Ethem Sarsülük’ü öldüren Polis Ahmet Şahbaz’ın, duruşma sırasında kendisini darbettikleri iddiasıyla Sarısülük ailesinden şikayetçi olması üzerine açılan davanın ilk duruşması bugün görülüyor.

Paylaş

Gezi direnişi sırasında işçi Ethem Sarsülük’ü öldüren Polis Ahmet Şahbaz’ın, duruşma sırasında kendisini darbettikleri iddiasıyla Sarısülük ailesinden şikayetçi olması üzerine açılan davanın ilk duruşması yarın görülüyor.

Ethem Sarısülük’ün vurulmasına ilişkin davada sanık Polis Ahmet Şahbaz’a 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verilirken, Şahbaz’ı duruşmada darbettikleri ileri sürülen Sarısülük ailesine ise 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesinde “Kasten yaralama” ve “Hakaret” suçlamalarıyla açılan davada Ethem’in annesi Sayfı Sarısülük, ağabeyleri Cem ve Mustafa Sarısülük hakkında toplam 3 yıl 4 aydan 7 yıl 9 aya kadar, kardeşi İkrar Sarısülük ise 3 yıl 8 aydan 10 yıl 5 aya kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.  

NE OLMUŞTU?

Polis Ahmet Şahbaz’ın Ethem Sarısülük’ü vurmasıyla ilgili yargılandığı davanın 23 Eylül 2013 günü yapılan ilk duruşmasına peruk, takma kaş, takma bıyık ve kalın çerçeveli renkli gözlükle yüzü gizlenerek getirilmesi tepki çekmişti. Sivil giyimli çok sayıda polisin salonu doldurması nedeniyle duruşma gergin başlamış, çıkan arbedede Şahbaz’ın peruk, takma kaş, bıyık ve gözlüğü duruşma salonunda düşmüştü. Bu yaşananlarla ilgili Şahbaz aile hakkında kasten yaralama ve hakaretten suç duyurusunda bulunmuştu. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Güreş\'in ardından Allah rahmet eylesin demiyoruz’

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa