16 Ekim 2014 14:31

Kadınlar özgür olana kadar yürüyeceğiz!

Rojava’nın Kobanê kantonunda Kürt kadınların direnişini güçlendirmek ve desteklemek için bir deklarasyon yayınlayan Avrupa Dünya Kadın Yürüyüşü (DKY) direnen kadınlarla dayanışmak için 4.Uluslararası eylemini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 2015’te Kobanê de başlatacaklarını duyurdular.

Paylaş

Rojava’nın Kobanê kantonunda Kürt kadınların direnişini güçlendirmek ve desteklemek için bir deklarasyon yayınlayan Avrupa Dünya Kadın Yürüyüşü (DKY) direnen kadınlarla dayanışmak için 4.Uluslararası eylemini  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 2015’te Kobanê de başlatacaklarını duyurdular. Avrupa ve dünyanın dört bir yanındaki kadınlara çağrı yapan DKY bu birlikteliğe de destek verin dedi.

DKY, “Biz Bask Ülkesi Donostia kentinde Dünya Kadın Yürüyüşü Avrupa Koordinasyonu toplantısında bir araya gelen 18 Avrupa ülkesinden 60 kadın, farklı dinlerden, Kürt, Süryani, Ermeni, Êzidi, Arap ve Çeçenlerin barış içinde bir arada yaşadığı ve demokratik yaşamın her alanında liderliğin paylaşıldığı alternatifler geliştirdiği –Türkiye ve Suriye devletlerinin sınırındaki- Rojava’nın Kobanê Kantonu’nda Kürt kadınların direnişini selamlıyoruz” dedi. Kürt kadınlarını desteklemek ve güçlendirmek için “ 4. Uluslararası Eylemimizi 8 Mart 2015 tarihinde Kürdistan’da başlatmaya karar verdik” diyen DKY, kadınların direniş ve alternatiflerini görünür kılmak ve güçlendirmek için Avrupa’dan ve dünyanın dört bir yanından kadınları Avrupa feminist karavanına katılmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi. (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Patronların şantajı sonuç verdi

SONRAKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 25 Haziran 2019 Salı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa