16 Ekim 2014 14:14

İZENERJİ işçileri iş bıraktı: Taşeron işyerine giremez!

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan İZENERJİ park, bahçe ve yeşil alan işçileri, taşeron firmaya geçmeyi kabul etmediklerini dile getirmek için bugün iki saat iş bıraktı.

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan İZENERJİ park, bahçe ve yeşil alan işçileri, taşeron firmaya geçmeyi kabul etmediklerini dile getirmek için bugün iki saat iş bıraktı.

Sabah mesai saatinde işyerleri önünde toplanan işçiler “Taşerona geçit vermeyeceğiz” , “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganlarını attı. Merkezi olarak 25 yeşil alan bölgesinde iş bırakan İZENERJİ işçilerine, İZELMAN’a bağlı olarak yeşil alanda çalışan işçiler de destek verdi.

Alsancak bölgesinde merkezi işyeri önünde toplanan işçiler adına konuşan Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi Arif Yıldız, ihalenin taşeron firmaya verilmesinden bu yana yaptıkları eylemlilikleri hatırlatarak “Bugün de uyarı için iki saatlik iş bırakma eylemi yapıyoruz. Bizim mücadelemiz ve örgütlülüğümüzün sonucunda taşeron şirketin girmesini bir ay uzattık ama 15 gün sonra bu uzatma süresi de bitiyor. Ama bundan sonra da yapacağımız eylemlerle taşeron şirketini park, bahçe ve yeşil alanlara hiçbir koşulda sokmayacağımızı göstereceğiz” diye konuştu.

SORUN DA MÜCADELE DE ORTAK

İZELMAN’a bağlı yeşil alanlarda çalışan işçiler adına konuşan Cevat Demir ise, üç ay sonra kendilerinin de ihale sürecine gireceğini dile getirerek, “Bizler de aynı sorunlarla karşılaşabiliriz. Sorunlarımız ortak olduğu için ortak mücadele ediyoruz. Her koşulda İZENERJİ’ye bağlı arkadaşlarımızın yanındayız” dedi. Alsancak Devlet Hastanesinde çalışan SES üyesi sağlık emekçileri de işçilerin yanına gelerek destek verdi.

Konak bölgesinde de saat kulesi önünde toplanan işçiler taşeron şirkete geçit vermeyeceklerine vurgu yaparak, işyerleri önüne kadar yürüyüş yaptı. Burada konuşan Genel-İş 2 No’lu Şube Sekreteri Kemal Köroğlu, yıllarca taşerona karşı mücadele verdiklerini ve taşeron firmayı bir daha belediyeye sokmamakta kararlı olduklarını ifade etti. (İzmir/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

11 yıllık \'kan davası\' zaman aşımıyla bitti

SONRAKİ HABER

DİSK’ten 15-16 Haziran eylemleri: Kıdemime dokunma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa