15 Ekim 2014 21:03

Mahalle halkından baz istasyonuna tepki

Fatih Sümbül Efendi Mahallesi Hacı Kadın Caddesinde Malcı Mehmet Paşa Camii'nin karşısında bulunan binada kurulan baz istasyonuna karşı bölge sakinlerinin tepkisi dinmiyor.

Paylaş

Fatih'te Kocamustafapaşa'ya bağlı Sümbül Efendi Mahallesi Hacı Kadın Caddesinde Malcı Mehmet Paşa Camii'nin karşısında bulunan binada kurulan baz istasyonuna karşı bölge sakinlerinin tepkisi dinmiyor.

Baz istasyonunun kurulduğu 1 Ekimden itibaren birçok kez eylem yapan mahalle sakinleri Vodafone'nun kurduğu baz istasyonunun kaldırılmasını istiyor.

Su deposu görünümünün verildiği baz istasyonunun hemen paralelindeki odada iki çocuk kalıyor ve alt katında ise bir kanser hastası var. Tedirgin olduklarını belirten mahalle halkı Vodafone'u defalarca aramış ve kaldırılmasını istemiş ancak aldıkları cevap baz istasyonunun zararsız olduğu olmuş.

Mahalle halkı baz istasyonuna karşı 510 imza toplamış ve tepkilerini sokak yazılarına da dökmüş. Bir gün sabah saatlerinde şirketten gelen çalışanlar tepkiler sonucu baz istasyonunu kaldıracaklarını belirtmiş ancak ama bi değişiklik olmamış. Mahalleli içtikleri suyun tadının bile değiştiğini dile getiriyor.

Gazetemize konuşan mahalle sakinlerinden Ayşe Kızılışık "Bu kadar itiraza rağmen bir kişi para kazanıyor diye yaşamlarımız tehlikeye atılıyor. Avrupa'da baz istasyonu bölge halkının ortak kararı sonucu kuruluyor. Burada da öyle olması gerekiyor. Hem şirkete hem de yetkililere sürekli şikayet ediyoruz ancak cevap alamıyoruz. Yargıtay'ın meskun mahallelerde baz istasyonu kurulması kararına rağmen mahalle halkının dava açamasını fırsat biliyorlar" dedi (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İÜ\'de gözaltına alınan öğrencilerden 19\'u serbest

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa