15 Ekim 2014 17:13

Sağlık Bakanlığı: Tecavüz girişimi engellendi

Sağlık Bakanlığı, gazetemizin duyurduğu "Hastanede 4 yaşındaki çocuğa tecavüz" haberine ilişkin açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hastane çalışanlarının "tecavüzcü suçüstü yakalandı" ifadesine karşın "çocuğa tecavüz girişiminde bulunan kişinin engellendiği" öne sürüldü.

Paylaş

Sağlık Bakanlığı, gazetemizin duyurduğu "Hastanede 4 yaşındaki çocuğa tecavüz" haberine ilişkin açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarının "tecavüzcü suçüstü yakalandı" ifadesine karşın "çocuğa tecavüz girişiminde bulunan kişinin engellendiği" öne sürüldü.

Bakanlık açıklamasında şahsın Emniyet tarafından gözaltına alındığı belirtilerek, çocuğun adli mercilerce koruma altına alındığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlileri refakatinde tedavisinin devam ettiği bildirildi. Açıklamada, "Çocuğun annesi servis sorumlu hemşiresine 'çocuğun amcası' olarak tanıttığı 40 yaşlarındaki şahsı, çocuğun yanına refakatçi olarak bırakmıştır. Hastanın yatışından sonra rutin takipleri için odaya giren sağlık personeli, çocuğun annesi tarafından refakatçi bırakılan şahsın çocuğa tecavüz girişimine engel olmuştur" denildi.

TECAVÜZ SKANDALINDA SAĞLIK SİSTEMİ UYARISI

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bugün medyada '4 yaşındaki çocuğa tecavüz iddiası' başlığı ile yayınlanan haber ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Habere konu 4,5 yaşındaki erkek çocuğumuz 13.10.2014 tarihinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde tedavi altına alınmıştır.

Çocuğun annesi, servis sorumlu hemşiresine 'çocuğun amcası' olarak tanıttığı 40 yaşlarındaki şahsı, çocuğun yanına refakatçi olarak bırakmıştır. Hastanın yatışından sonra rutin takipleri için odaya giren sağlık personeli, çocuğun annesi tarafından refakatçi bırakılan şahsın çocuğa tecavüz girişimine engel olmuştur. Konu derhal savcılık ve emniyet yetkililerine iletilerek ilgili şahıs gözaltına alınmıştır.

Ayrıca hastanenin sosyal hizmetler uzmanı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile bağlantıya geçilmiş ve durum hakkında bilgilendirme yapılarak çocuğun koruma altına alınması gerektiği yönünde görüş bildirilmiştir. Akabinde çocuğumuz adli mercilerce koruma altına alınmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlileri refakatinde çocuğumuzun tedavisi devam etmektedir. " (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Türkiye bazı tesisleri kullanmaya izin verdi’

SONRAKİ HABER

Denizli’de yargı reformu paneli yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa