15 Ekim 2014 16:29

Filmekimi’nde bugün

İstanbul Filmekimi devam ediyor. gösterimlerin bugün öne çıkan filmleri arasında yönetmen Kornel Mundruczo’nun “Beyaz Tanrı”sı, Richard Linklater’ın “Çocukluk”u, Laurent Cantet’ın “Hava’naya Dönüş”ü, Mike Leigh’ın “Bay Turner”i ve yönetmen Clint Eastwood’un “Jersey Boys”u gibi filmler de yer alıyor.

 Filmekimi’nde bugün
Paylaş

İstanbul Filmekimi devam ediyor. gösterimlerin bugün öne çıkan filmleri arasında yönetmen Kornel Mundruczo’nun “Beyaz Tanrı”sı, Richard Linklater’ın “Çocukluk”u, Laurent Cantet’ın “Hava’naya Dönüş”ü, Mike Leigh’ın “Bay Turner”i ve yönetmen Clint Eastwood’un “Jersey Boys”u  gibi filmler de yer alıyor.

Günün öne çıkan filmlerini sizin için derledik;

JERSEY BOYS


Oscar’lı yönetmen Clint Eastwood bu kez efsane rock’n’roll grubu Frankie Valli and the Four Seasons’ın yükseliş öyküsünü sinemaya aktarıyor. Jersey Boys, özellikle 60’larda şöhreti yakalayan, albümleri 100 milyon satan Frankie Valli and the Four Seasons’ı 1951’den 1990 yılına dek izliyor. 2005’ten bu yana Broadway’de, geçen yıl da İstanbul’da sahnelenen Jersey Boys müzikali dört Tony Ödülü kazanmıştı. Müzikalin bu beyazperde uyarlamasında da Frankie Valli’yi müzikalde başrolünü üstlenen John Lloyd Young canlandırıyor. Frankie Valli and the Four Seasons’ın çokça bilinen klasik hit şarkıları arasında “Sherry”, “Big Girls Don’t Cry”, “Beggin’” ve “Can’t Take My Eyes Off of You” sayılabilir. Eastwood ayrıca filmin yapımcıları arasında.

John Lloyd Young, Erich Bergen, Michael Lomenda, Vincent Piazza,  Christopher Walken, Mike Doyle, Renée Marino ve Erica Piccininni’nin başrollerde olduğu film bugün saat 21.30’da Kadıköy Rexx Sineması’nda izlenebilir.

BAY TURNER

İngiliz orta sınıfının gündelik yaşamından filmler çıkaran yönetmen Mike Leigh, bu kez empresyonizm akımının öncülerinden J.M.W. Turner’ın hayatından bir kesiti anlatıyor. Birçok sinemacıya esin veren 19. yüzyıl İngiliz ressamı Turner’ın hayatının son 25 yılını işleyen film, sanatçının dönemin Londra sanat dünyası, yaşlı babası, cinsel gereksinimlerini de karşılayan hizmetçisi, metresi ve iki yetişkin kızıyla olan ilişkilerini ele alırken seyahatlerini, sanatını, cinsel tutkularını, fırtınayı resmedebilmek için kendini bir geminin direğine bağlaması gibi aşırılıklarını da anlatıyor.

Timothy Spall, Dorothy Atkinson, Marion Bailey, Paul Jesson, Lesley Manville, Martin Savage ve Ruth Sheen’in oyuncu kadrosunu oluşturduğu film bugün saat 21.30’da Nişantaşı Citys’de.

HAVANA’YA DÖNÜŞ

Havana’yı tepeden gören bir teras ve günbatımı… Beş arkadaş, Amadeo’nun İspanya’daki 16 yıllık sürgününden sonra memlekete dönüşünü kutlamak üzere bir araya gelmiş.

Günbatımından şafağa dek gençliklerini, sırlarını, geleceğe dair umutlarını anımsarlarken bir yandan da hayal kırıklıklarını ve birer birer yıkılıp giden Küba gerçekliklerini konuşurlar. Dostlukları her şeye rağmen onları bir arada tutacak, acı ve tatsız anların üstesinden gelecek kadar güçlü müdür? Havana’ya Dönüş’ün senaryosu, Küba’nın saygın romancısı Leonardo Padura ile Altın Palmiye’li Entre les murs / Sınıf ve Foxfire / Can Ateşi filmleriyle tanıdığımız yönetmen Laurent Cantet tarafından yazıldı.
Laurent Cantet’ın yönettiği film bugün 19.00’da Beyoğlu Sineması’nda izlenebilir.

BEYAZ TANRI

Kornel Mundruczo’nun Macar yönetmen Miklos Jancso’ya ithaf ettiği altıncı uzun metrajı, alışılmadık bir insan-köpek macerası ya da vahşi bir devrim filmi olmakla beraber aynı zamanda ebedi bir dostluğu da anlatıyor. Filmin anti-kahramanı (kahverengi, kırma bir köpek olan) Hagen. Sahipleri onu sokağa attıktan sonra, 13 yaşındaki Lili dışında karşılaştığı tüm insanlarsa Hagen’ın ya düşmanı ya da ona zorluk çıkarıyorlar. Hagen şiddete ve saldırganlığa kayarken, kentteki bütün köpekler vahşi bir isyan çıkarmaktadır.

Zsofia Psotta, Sandor Zsoter, Lili Manori, Laszlo Galffi, Szabolcs Thuroczy ve Kornel Mundruczo’nun başrolünü paylaştığı film bugün saat 19.00’da Atlas Sineması’nda gösterimde olacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)


 

ÖNCEKİ HABER

Mithat Sancar: Yeni yargısız infaz yasası

SONRAKİ HABER

Türkiye, Alman vatandaşı IŞİD üyelerini göndermeye başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa