14 Ekim 2014 15:08

Kılıçdaroğlu: Belge istemiştin, al sana belge!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “IŞİD’e destek verdiğinizin belgesini istiyordun al sana belge” dedi.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “IŞİD’e destek verdiğinizin belgesini istiyordun al sana belge” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, IŞİD saldırıları altındaki Kobanê’ye destek amaçlı Hükümete sundukları tezkere önerisine ilişkin olarak, “Bizim tezkere önerimiz millidir, yabancı asker de işgal de yok içerisinde” dedi. Kılıçdaroğlu, daha önce IŞİD’e silah yardımı yapmakla suçladığı hükümete ağır eleştiriler yönelterek, “IŞİD’e destek vermeyin dedik Ahmet Bey çıkıp ‘bunu söylemek vatan hainliğidir’ dedi. IŞİD’e destek verdiklerini bütün dünya biliyor. Belge mi istiyorsun sen” sözleri ile, “silahları götüren şoförlerin ve savcıların ifadeleri” dediği belgeleri açıkladı.

IŞİD’E AÇIKCA HÜKÜMETİN DESTEĞİ VAR

IŞİD’in elindeki silahların Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Davutoğlu’nun marifetiyle gönderildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “IŞİD petrol satıyor günde 2 milyon dolarlık. Kime satıyor bunu. Ankara’da İstanbul’da Gaziantep’te IŞİD’e eleman devşiren ofisleri var. Konya Müftüsü şöyle diyor Ali Akpınar 4 gün önce: Konya’dan 100 kişi gidip IŞİD’e katıldı. Bombalama oldu bunlardan 10-15’i öldü. Bu militanlar giderken sen bir yerlerden armut mu topluyordun. IŞİD’in hücreleri de var. Toplanıyorlar cenaze namazı kılıyorlar üniversitede öğrencilere saldırıyorlar. Yurtdışından gelip IŞİD’e katılanlar var. Bunların kendileri anlatıyorlar zaten. Biden’ın açıklamaları var en son. Özel bir görüşme olduğu için özür diledi. Yalan olduğu için dilemedi.  IŞİD’e açıkça bu Hükümetin desteği var.” (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Baluken: Balistik raporları kamuoyundan gizleniyor

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa