14 Ekim 2014 07:37

Öğrenci ‘miyav’ dedi öğretmen darp etti

İstanbul’da Küçükçekmece’de bulunan Büyük Halkalı İlkokulunda 1/B sınıfı öğrencisi E.D, sınıfta ‘miyav’ ve ‘hav hav’sesi çıkardığı gerekçesiyle Sınıf Öğretmeni Gürgin Çelik tarafından şiddete uğradı.

Öğrenci ‘miyav’ dedi öğretmen darp etti
Paylaş

Tolga Alp TURGUT
İstanbul


İstanbul’da Küçükçekmece’de bulunan Büyük Halkalı İlkokulunda 1/B sınıfı öğrencisi E.D., sınıfta ‘miyav’ ve ‘hav hav’sesi çıkardığı gerekçesiyle Sınıf Öğretmeni Gürgin Çelik tarafından şiddete uğradı. Kulağı çekilen 7 yaşındaki çocuğun küpesi kulağının içine girdi. Hastaneden verilen darp raporunda ise, E’nin “Sağ kulak memesinde kırılmış küpe mevcut olduğu” ifade edildi.   

‘OYUN OYNUYORUZ ZANNETTİM’

Küçükçekmece’de bulunan Büyük Halkalı İlkokulunun 1/B sınıfı öğrencisi E. D’nin, geçtiğimiz cuma günü sınıfta ‘miyav’ ve ‘hav hav’ sesi çıkardığı gerekçesiyle Sınıf Öğretmeni Gürgin Çelik tarafından kulağının çekildiği iddia edildi. Kulağındaki küpenin sadece mengeci dışarıda kalan E.'nin küpesi kulağının içine girdi. Olay ise, annenin fark etmesiyle ortaya çıktı. Çocuğunu okula almaya gittiğinde hiçbir şey anlamadığını söyleyen anne Emine D., “Çocuğumun eliyle kulaklarını kapattığını gördüm. Oyun oynuyoruz zannettim. Eve geldiğimizde saç tokasını çıkarttım. Kızım kulağının ağrıdığını söyledi. Bir baktım ki, kulağındaki küpenin taşı yok, mengeç içeride. Şok oldum” dedi.

‘ÇOCUĞU ALIN GÖTÜRÜN BU OKULDAN’

Okula giderek Öğretmen Gürgin Çelik ile görüşen anne, “Ben bu çocukla baş edemiyorum. Yaramazlık yaptı, kulağını çektim. Bakın kaç tane öğrenci var, onlara da kötü örnek oluyor. Ben hangi biriyle baş edeyim, zaten hepsi yaramaz bu sınıfın. Siz lütfen çocuğunuzu alın götürün bu okuldan” cevabını aldığını anlattı.

BAŞKA ÖĞRENCİYİ DE DÖVMÜŞ

Sınıf öğretmeniyle konuştuktan sonra neye uğradığını şaşırdığını ifade eden anne, okul müdürüyle görüştü. Okul müdüründen de, “Daha önce de böyle bir olay yaşandı.Yine aynı öğretmenimizle, Sınıf Öğretmenimiz Gürgin Çelik, E.D.'nin sınıfından bir öğrenciyi beş kez dövmüş, çocuğun kulağına kalem sokmuş. Ve bunları öğretmenimiz bana kendi iletti. Veli de şikayet etti tabii ama bir sonuç çıkmadı. Siz de gereken yere şikayet edebilirsiniz, bir sonuç çıkmaz” yanıtı aldığını iddia eden anne, son olarak okulun rehberlik öğretmeniyle de görüştü. Rehberlik öğretmeninden de “Biz Gürgin öğretmenimizle konuşuruz. Durumu tatlıya bağlamaya çalışırız” yanıtı aldı.

KARAKOLDA ‘OLUR BÖYLE ŞEYLER’ DEDİLER

Okuldan ayrılıp Halkalı Karakolunun yolunu tutan anne, karakolda da “İşte öğretmendir olur böyle şeyler, bizim çocuklarımız da dayak yiyor. Sonuçta eti sizin kemiği öğretmenin. Varsın dövsün, akıllansınlar” yanıtını aldı. Aile, öğretmene ve müdüre dava açtı.


ÖĞRETMEN: AİLESİ DÖVMÜŞTÜR

İddialarla ilgili görüştüğümüz Öğretmen Gürgin Çelik, öğrencisinin kulağını çekmediğini, E. D.'nin kulağında iltihap olduğunu, aile içinde yaşanan bir şiddetin kendisine yıkılmak istendiğini iddia etti. Okul Müdürü Nurettin Delici ise, ailenin kendisiyle ilgili öne sürdüğü iddiaları reddetti.

‘ARTIK OKULA GİTMEK İSTEMİYORUM’

Yaşanan olaylardan sonra “Aile olarak psikolojilerinin bozulduğunu” söyleyen anne Emine D., “Eşimin kalp rahatsızlığı var. Gece sabaha kadar uyuyamadı. Başında bekledim. Çocuğum ağrı içinde, ağrı kesici verdim zor uyuttum. Peki bu böyle mi kalmalı?” diyerek içinde bulundukları duruma isyan etti. Baba Ersin D. de, “Bugüne kadar bir fiske vurmamışız. Ailemizin tek çocuğu. İnsanın zoruna gidiyor, eğitim almaya gönderiyorum ben çocuğumu ezsinler gagalasınlar diye göndermiyorum” diyerek duygularını aktardı.
İlkokul 1. sınıfa başlayalı henüz 1 ay olan 7 yaşındaki E. D. de, “Ben artık okula gitmek istemiyorum” diyor. Sınıf öğretmeninin “Sabrım taşmaya başlıyor” deyip kulağını çektiğini anlatan E.D., ‘miyav miyav’ dediği zaman mutlu olduğunu, bunun  yaramazlık yapmak olmadığını söylüyor. E.D., öğretmeninin kendisine karşı böyle bir davranışta bulunmasını da ‘kötü’ olarak nitelendiriyor.
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Dayanışmamız yaşamı değiştirecek’

SONRAKİ HABER

Kobanê’nin soluk borusunu kesmeyin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...